Платіжні системи – Пиріг С. О. – 3.2. Технологія виготовлення пластикових карток

Основним матеріалом для виготовлення пластикових карток служить полівінілхлорид (ПВХ). Він легко піддається обробці і нейтральний до фарб, що дозволяє одержувати на готових картках дуже чисті кольори.

Етапи виготовлення пластикових карток:

1. Підготовка макета.

Перший етап – підготовка макета. Виконується в будь-якій професійній графічній програмі. Від розробленого макета багато в чому залежить якість рисунка на пластиковій картці, тому Йому приділяється Особлива увага.

2. Друк.

Для друку на пластику використовують фолієві фарби, спеціально призначені для нанесення на основу. Найпопулярніший спосіб нанесення зображення на пластик – офсетний друк. Фарба наноситься за допомогою плоских форм в декілька прогонів. Для сушки нанесеної фарби використовуються спеціальні сушильні камери з ультрафіолетовим світлом.

3. Способи захисту поверхні карток’. Лакування карток

Надрукована картка покривається захисним шаром спеціального УФ лаку – матового або глянцевого, за бажанням клієнта.

Якісне лакування поверхні картки забезпечує високий ступінь її збереження, збільшуючи тим самим термін її використання. Це істотно розширює область застосування лакованих карток. Практично, лакована пластикова картка може бути використана за будь-яким призначенням – від дисконту до доступу в інтернет, у тому числі і як платіжний засіб в системах безготівкових розрахунків.

Ламінування карток

За такого способу пластикова картка з двох сторін покривається захисною плівкою (ламінатом) і пресується за технологічно заданою температури.

Ламінування – єдиний метод виготовлення карток, який дозволяє “ховати” всередину картки мікрочіп і антену безконтактних карток або наносити на картку “втоплену (не виступає над поверхнею картки) магнітну смугу”.

4. Персоналізація.

Після виготовлення картки проводиться її персоналізація. На картку або партію карток наносяться персональні дані: ПІН-код, ембосування, штрих-код, запис магнітної смуги і т. д.

5. Додаткові елементи, що наносяться: магнітна смуга, смуга для підпису, ембосування, нумерація/текстова персоналізація, штрих-код, Scratch-смуги, голограма, “металічні” фарби (золото, срібло), ірідісцентні фарби, ультрафіолетові фарби, мікросхема (чіп), тиснення фольгою.

Залежно від призначення карток, сфери застосування і специфічних особливостей експлуатації на картках можуть наноситися різні додаткові елементи.

Магнітна смуга на пластиковій картці – один з найпоширеніших елементів, який з’явився в кінці 70 рр. З $й Щ одного боку, магнітна смуга підвищила захищеність пластикової картки, а з іншого – дозволила зробити картку машинозчитуючою, придатною для обслуговування в банкоматах і електронних прочитуючих пристроях. Завдяки цьому розширилося коло можливих сфер її використання.

Магнітна смуга розрізняється за своїми коерцитивними властивостями, (висококоерцитивна і низькокоерцитивна) і терміном служби (від декількох місяців до довічної гарантії).

Смуга для підпису призначена для нанесення зразка підпису іншої додаткової Інформації. Смуга для підпису може бути однотонною, із захисною сіткою або з логотипом замовника. Вона може служити додатковим способом захисту, оскільки при спробі стерти підпис власника порушується структура рисунка смуги.

Ембосування – нанесення символьно-цифрової інформації методом тиснення, з подальшим забарвленням (операція топіювання) рельєфної інформації (золотим, срібним, чорним і іншими кольорами).

Ембосовані пластикові картки виглядають набагато привабливіше і солідніше (особливо, якщо ембосованнй текст забарвлений золотом або сріблом). Це, свого роду, захист, тому що ембосовані картки складніше підробити.

Використання ембосованих карток дозволяє організувати простий облік знижок і контроль над персоналом без придбання дорогого устаткування і програмного забезпечення. За допомогою імпринтера (ціна від $20) продавець (касир) знімає відтиснення картки на спеціальний багатошаровий бланк, що самокопіюється (сліп). Керівник дістає можливість перевірити правомірність надання знижки і проаналізувати ефективність використання пластикових карток.

Нумерація/текстова персоналізація – нанесення на картку алфавітно-цифрових даних (дані про власника картки, номер картки, термін дії і т. д.) методом сублімаційного друку (термотрансферною).

Штрих-код – закодована інформація, яка наноситься у вигляді штрихів. Як правило, містить персональну інформацію (ПІП, дату народження, номер, і т. д.). Використовується в ідентифікаційних картках.

Scratch-смуга – непрозорий захисний шар, який наноситься. Використовується для захисту секретної інформації. Стирається ребром монети. Scratch-смуга набуло широкого застосування в так званих “телекомунікаційних картках” (оплата послуг зв’язку і інтернет). Використовується для захисту індивідуального секретного коду.

Голограма – голографічна наклейка наноситься пресуванням під великою температурою (близько 150°С) в картку. Використовується як додатковий ступінь захисту від підробок.

“Металеві фарби” (золото, срібло) – забезпечують високий ступінь захисту від підробки, оскільки не піддаються копіюванню.

Ірідісцентні фарби – змінюють колір при зміні точки зору.

Ультрафіолетова фарба – невидимі при денному світлі зображення світяться певним кольором при ультрафіолетовому освітленні і служать захистом від фальсифікації і копіювання.

Мікросхема (чіп) – носій інформації з великим об’ємом пам’яті, забезпечує високий ступінь захисту від фальсифікації.

Тиснення фольгою – (“металевий” малюнок або текст), наноситься методом гарячого тиснення (при копіюванні не наноситься). Можливе тиснення з використанням так званої дифракційної плівки, при якому створюється зображення з малюнком, подібним до голограми.

На ринку України починаючи з 1999 року успішно працює ТзОВ “Підприємство Пластик Картка”, місія якого – виготовляти пластикові картки початку свого існування компанія є членом міжнародної організації виробників пластикових карток – ІCMA (International Card Manufacturing Association), яка використовує сучасні технології виготовлення ламінуючих карток (пластик PVC) і їх персоналізації. При виготовленні пластикових карток використовуються високоякісні матеріали всесвітньо відомих сертифїкованих виробників.

На початку 2003 року закінчено будівництво і введено в експлуатацію новий завод з виробництва пластикових карток всіх видів, побудований відповідно до вимог Міжнародних Платіжних Систем VISA International і MasterCard International.

На виробництві забезпечується вхідний і вихідний контроль якості. Впроваджено в експлуатацію унікальне устаткування для тестування карток з магнітною смугою і карток з чіп-модулем, що дозволяє компанії гарантувати високу якість своєї продукції, яка сертифікована українським центром сертифікації і має сертифікати відповідності, видані Державним комітетом України метрології і сертифікації (Держстандарт України, система сертифікації УкрСЕПРО) серії UA 1.150.0082757-04 і серії UA 1.150.0082758-04. На початку 2003 року закінчена сертифікація системи якості згідно ISO 9001:2000 (орган сертифікації TUF) [28].

ТзОВ “Підприємство Пластик Картка” – член GSM Асоціації, всесвітньої організації, членами якої є провідні постачальники та виробники GSM-індустрії.

“Пластик Картка” є першим українським виробником, який пройшов сертифікацію (успішно завершена в лютому 2004 року) в міжнародних платіжних системах Visa Int. і MasterCard Int на виробництво міжнародних платіжних карток..

Компанія має великий досвід роботи з українськими банками як постачальник міжнародних платіжних карток зарубіжного виробництва, а пройшовши сертифікацію в Visa і MasterCard, “Підприємство Пластик Картка” може запропонувати банкам весь спектр міжнародних платіжних карток власного виробництва.

Сфера застосування пластикових карток ширшає з кожної Пластикові картки широко використовуються для здійснення безготівкових розрахунків, у мобільному зв’язку, IP-телефонії, у системах контролю доступу, для посвідчення особи і для інших цілей.

Сучасні технології дозволяють виготовляти захищені пластикові картки. Елементами захисту є: мікрошрифт, голограма,’:к ‘ ультрафіолетове зображення і чорна пластикова вставка (для scratch-карток).

Компанія “Підприємство Пластик Картка” виготовляє пластикові картки різного призначення і рівня складності:

– міжнародні платіжні картки VISA і MasterCard (весь спектр карток);

– GSM-картки (SIM-картки)

– така картка ідентифікує абонентів стільникового зв’язку. Чіп може мати об’єм пам’яті 8кб, І6кб,

32кб, 64кб;

– пакети зв ‘язку, що наперед оплачені (типу Ace&;Base), акційні пакети для операторів мобільного зв’язку;

– Scratch-картки – використовуються для активації послуг доступу, що наперед оплачені:

Інтернет, IP-телефонія, мобільний : зв’язок. Унікальний номер (pin, login) активації послуги захищений смугою, яка стирається. Роботи виконуються як на пластиці, так і на картоні;

– платіжні картки з магнітною смугою та чіп-модулем – банківські картки для здійснення розрахунків;

– картки для НСМЕП – платіжні картки Національної масових електронних платежів України. Сьогодні ці картки буваю видів: електронний гаманець і чек;

– дисконтні, клубні і рекламні – набули широкого застосування системах лояльності;

– картки доступу (ключ) – використовуються в різних системах доступу, наприклад, картка виступає ключем номера в готелі

– абонементні картки, пропуски – є посвідченням особи;

– картки страховок – є полісом страховки, який завжди можна носити з собою [28].

Наявність відповідного промислового устаткування дає можливість компанії “Підприємство “Пластик Карта1* виконувати друк на пластикових картках різними способами залежно від їх виду і призначення. Якість друку на пластиковій картці досягає 600 dpi.

Способи друку на пластикових картках:

> офсетний – фарба з друкарської форми передається під тиском на проміжну еластичну поверхню гумового полотна, а з неї – на друкарський матеріал;

> сухий офсетний – здійснюється з рельєфних форм через проміжну еластичну поверхню;

> шовкотрафаретний – нанесення тексту і графічних зображень за допомогою друкарської форми, через яку фарба проникає на друкарський матеріал;

> термопрінтерний – нанесення зображення відбувається під впливом високої температури. Цей вид друку найбільш користується попитом для нанесення інформації1, яка змінюється (pin, login);

> лазерний – зображення наноситься лазерним променем на світлочутливому барабані, що викликає електростатичний ефект і “налипання” тонера (порошку) на барабан, після чого здійснюється перенесення порошку на друковану поверхню і фіксацію зображення [28].

Залежно від виду і призначення пластикових карток можна вибрати різні види персоналізації:

> кодування чіп-модуля;

> кодування магнітної смуги (НіСо, LoCo);

> нанесення унікальних номерів (pin, login), прихованих під scratch-смугою, за допомогою термопринтера або струменевого принтера;

У нанесення змінного штрих-коду;

> ембосування з топіюванням.

На сьогоднішній день тільки Підприємство “Пластик Карта” має відповідну ліцензію від Національного Банку України на право виготовлення смарт-карток НСМЕП.

Після отримання від Національного Банку України письмового підтвердження і узгодження дизайну картки компанія виконує замовлення. Нормативи НСМЕП дозволяють банкам учасникам виготовляти картки з індивідуальним дизайном. Після виготовлення карток виконується процедура ініціалізації та системної персоналізації. Після цього у замовника виконується банківська персоналізація, а перед видачею картки клієнту записуються його дані.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Платіжні системи – Пиріг С. О. – 3.2. Технологія виготовлення пластикових карток