Платіжні системи – Пиріг С. О. – 6.4. Міжнародна платіжна система INTERNET

Міжнародна платіжна система INTERNET – це загальносвітова комп’ютерна мережа платіжних систем і механізмів, яка використовується як телекомунікаційна комерційна інфраструктура в режимі on-line для купівлі товарів та надання послуг.

Найбільш поширена в системі INTERNET електронна комерція з використанням номерів кредитних карток. Вартість трансакцій порівняно невисока, але анонімність обмежена, що дає змогу ідентифікувати кожну покупку, втручатися у приватне життя споживачів.

Перевагою таких інформаційних систем вважають можливість створювати високоефективні інформаційні бази даних для маркетингового бізнесу, а також для спілкування та консультацій з учасниками та ін. Недоліком системи INTERNET є незахищені канали зв’язку, несанкціонований доступ до рахунків і платежів, можливість шахрайства і зловживань.

Нині Україна має банки, які пропонують intemet-картки, що заміняють звичайні міжнародні пластикові картки: під час оплати товарів і послуг через систему INTERNET, оплати регулярних платежів, здійснення поштово-телеграфних замовлень тощо. Щоб провести платіж у системі INTERNET, власнику картки необхідно в поле запиту (номер картки) внести номер своєї картки і зробити замовлення. Якщо на рахунку клієнта? відповідна сума, вона автоматично списується з рахунка, а замовлення виконується.

Internet-картка має властивості й правила користування, як і звичайна картка, крім засобів захисту;

– клієнт укладає з банком угоду на відкриття карткового рахунка та на обслуговування;

– картці клієнта присвоюється відповідний код, номер відповідно до стандартів міжнародної платіжної системи VISA;

– клієнту відкривається цільовий картковий рахунок;

– клієнту ПІН – код не видається, картка не емітується і не ембосується.

Платіжні системи   Пиріг С. О.   6.4. Міжнародна платіжна система INTERNET

Вона не дає змоги одержати готівку в банкоматі, здійснити покупки в магазинах, аптеках тощо. Одержати готівку можна лише в банках, де відкрито рахунок. INTERNET. Ціна за послуги банку значно нижча порівняно з іншими картками.

Інтернет – картка “Приватбанку” ПС Visа”

На рис. 6.1. представлено Інтернст-картку – віртуальну банківську платіжну картку міжнародної платіжної системи VISA International, яка емітована ПриватБанком. ПриватБанк розробив Інтернет-картку для підвищення рівня безпеки.

Рахунок картки може бути відкритий тільки фізичним особам у національній валюті України або в доларах США. Вона призначена для безготівкових розрахунків фізичних осіб з підприємствами торгівлі і сфери обслуговування, що приймають до сплати пластикові картки платіжної системи VISA, і реалізують свої товари і послуги через мережу Інтернет. Картка не ембосується, ПШ-код клієнту не видається. Таким чином, клієнт не має можливості по цій картці знімати готівку в банкоматах, пунктах видачі готівки (крім філіі7відділення, у якому було відкрито рахунок і вносилася готівкою сума передбаченого зняття), робити покупки в торгово-сервісній мережі. Вартість відкриття й обслуговування Інтернет-картки значно нижче тарифів на відкриття й обслуговування звичайних пластикових карток. Інтернет-картка випускається за заявою клієнта терміном на один рік.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)

Платіжні системи – Пиріг С. О. – 6.4. Міжнародна платіжна система INTERNET