Право – Оуенз К. – 26.5. Процедури, що відбуваються після видання наказу про ліквідацію

Після видання наказу про примусову ліквідацію можуть, а за певних обставин мають, відбутися такі події.

26.5.1. Звіт про стан справ компанії

Офіційний управитель майна зобов’язаний дослідити причини неплатоспроможності компанії і вивчити процес її заснування, організації, підприємницької діяльності та стан справ. Для цього він часом вимагає, щоб певні особи, пов’язані з керівництвом компанії, подали йому звіт про стан справ компанії. Перелік осіб, від яких може вимагатися подання таких звітів, вміщений у статті 131. Він включає нинішніх і колишніх директорів та посадових осіб компанії, її нинішніх і колишніх працівників. Інформація, що міститься у звіті, стосується широкого кола справ, пов’язаних із компанією та її фінансами. Інформація подається у формі афідавіту, тобто під присягою.

26.5.2. Публічне опитування осіб, зв’язаних

Із компанією

Офіційний управитель майна може, а на вимогу половини кредиторів або трьох чвертей осіб, які зробили внесок, повинен звернутися до суду з проханням про проведення публічного опитування (тобто опитування на відкритому судовому процесі) певних категорій осіб. Ці категорії включають усіх, хто є або був посадовою особою компанії, або ліквідатором, адміністратором, управителем майна, або менеджером компанії, або був пов’язаний з її заснуванням, організацією чи управлінням.

26.5.3. Призначення ліквідатора і ліквідаційного комітету

Офіційний управитель майна може прийняти рішення про скликання перших зборів кредиторів і осіб, які роблять внесок, для призначення ліквідатора на місце офіційного управителя майна, і вирішити, чи слід створювати ліквідаційний комітет для нагляду за діями ліквідатора при ліквідації компанії. Він зобов’язаний скликати такі збори на прохання чверті кредиторів (за вартісними показниками). Якщо офіційний управитель майна прийме рішення про скликання перших зборів, він повинен виконати його не пізніше ніж через 12 тижнів після видання наказу про ліквідацію. Якщо збори кредиторів і збори осіб, які зробили внесок, призначають різних ліквідаторів, то затверджується особа, висунута зборами кредиторів. Однак кредитор або особа, котра зробила внесок, може звернутися до суду з вимогою призначити ліквідатором якусь іншу особу.

Якщо збори кредиторів і збори осіб, які зробили внесок, не можуть призначити ліквідатора, офіційний управитель майна може звернутися до міністра з проханням призначити ліквідатора. Згідно з положеннями статті 137 міністр може на власний розсуд вирішити питання про те, призначати ліквідатора чи ні. Якщо за будь-якою з цих процедур ліквідатор не призначений, офіційний управитель майна може залишитися виконувати функції ліквідатора. Таке часто трапляється, коли компанія, про яку йдеться, має невеликі активи і, найімовірніше, не матиме коштів на оплату послуг професійного ліквідатора. Якщо ліквідаційного комітету не призначено, його функції виконує міністр.

26.5.4. Добровільна ліквідація компанії її членами

Добровільна ліквідація компанії її членами має ті переваги, що пов’язана з меншою кількістю формальностей, а отже, відбувається загалом швидше і обходиться дешевше, ніж ліквідація судом або добровільна ліквідація компанії її кредиторами. Однак така ліквідація має місце лише в разі, якщо компанія не втратила платоспроможності.

Тип резолюції, який необхідно прийняти загальними зборами власників акцій, залежить від обставин ліквідації.

1) Якщо компанія створена для досягнення специфічної мети і в статуті передбачено, що після досягнення цієї мети компанія ліквідується, достатньо прийняти звичайну резолюцію. Для її прийняття збори скликаються з повідомленням за 14 днів до дати скликання і потрібні голоси лише 50 %.

2) Якщо компанія не може продовжити свою підприємницьку діяльність через неплатоспроможність, вона може бути ліквідована надзвичайною резолюцією. Для її прийняття збори скликаються з повідомленням за 14 днів до дати скликання і потрібні голоси 75 %.

3) Якщо компанія ліквідується з будь-якої іншої причини, то вона може бути ліквідована спеціальною резолюцією. Для її прийняття збори скликаються з повідомленням за 21 день до дати скликання і потрібні голоси 75 %.

Ліквідацію розпочинають у момент ухвалення резолюції. Підписану копію резолюції необхідно представити до Бюро реєстрації протягом 15 днів. Ліквідатор, як правило, призначається на тих самих зборах, і про його призначення необхідно повідомити Бюро реєстрації компаній і надрукувати в “Газетт” (“Gazette”) не пізніше ніж через 14 днів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Право – Оуенз К. – 26.5. Процедури, що відбуваються після видання наказу про ліквідацію