Закон України “Про судоустрій і статус суддів” – Теліпко В. Е. – Стаття 128. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування

1. Делегати на з’їзд суддів України обираються конференцією суддів загальних судів, конференцією суддів господарських судів, конференцією суддів адміністративних судів за принципом рівного представництва від кожної з них по одному судді з кожної області, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя. Від кожного вищого спеціалізованого суду обираються по три делегати з числа суддів цих судів.

2. Збори суддю Конституційного Суду України та Верховного Суду України обирають на з’їзд суддів України по три делегати з числа суддів цих судів.

3. Делегати на з’їзд суддів України обираються шляхом відкритого голосування на альтернативній основі, при вільному висуненні кандидатур для обрання.

Коментована стаття встановлює порядок обрання делегатів з’їзду суддів України та визначає органи суддівського самоврядування, до компетенції яких належить обрання делегатів з’їзду.

Вільне висунення кандидатів для обрання не обмежує повноваження відповідних конференцій чи зборів суддів для обрання делегатами з’їзду суддів лише з числа делегатів конференції чи складу зборів суддів.

Стаття 126. Порядок проведення з’їзду суддів України

1. З’їзд суддів України е повноважним за умовами присутності на ньому не менш як двох третин від загальної кількості обраних делегатів.

2. З’їзд суддів України відриває голова відповідної ради суддів, за рішенням якої скликано з’їзд, а у разі його відсутності – заступник голови цієї ради.

3. З’їзд суддів України обирає шляхом відкритого голосування президію з’їзду в кількісному складі, що визначається рішенням з’їзду. Президія організовує роботу з їзду суддів України.

4. З’їзд суддів України обговорює і затверджує порядок денний та регламент роботи з’їзду, обирає лічильну комісію, секретаріат та інші робочі органи з’їзду.

3. Хід роботи з їзду суддів України протоколюється.

6. Рішення з’їзду суддів України приймаються більшістю голосів делегатів, присутніх на з’їзді, відкритим або таємним голосуванням. Рішення з питань, зазначених у пунктах 3 – 5, 7 частини другої статті 123 цього Закону, приймаються з’їздом шляхом таємного голосування.

7. інші питання порядку проведення з’їзду суддів України регулюються регламентом з’їзду суддів України, прийнятим з’їздом.

Коментованою статтею ЗУ “Про судоустрій і статус суддів” визначено порядок проведення з’їзду суддів України, його відкриття, повноваження, утворення робочих органів з’їзду, затвердження порядку денного та регламенту роботи, а також обов’язкове фіксування роботи шляхом ведення протоколу. Зазвичай також ведеться стенограма роботи з’їзду суддів або здійснюється фіксування технічними засобами.

Законом визначено, що рішення з питань призначення та звільнення суддів Конституційного Суду України, призначення та припинення повноважень членів Вищої ради юстиції, призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та обрання Ради суддів України приймаються з’їздом шляхом таємного голосування, а рішення з інших питань (див. коментар до ст. 123 Закону) можуть прийматися як відкритим, так і таємним голосуванням.

Рішення з’їзду суддів У країни публікуються у “Віснику Верховного Суду України”, а також можуть публікуватись в інших офіційних друкованих засобах масової інформації.

Стаття 127. Рада суддів України

1. У період між з’їздами суддів України вищим органом суддівського самоврядування є Рада суддів України.

2. Рада суддів України обирається з’їздом суддів України у складі одинадцяти суддів. До складу Ради суддів України входять по три представники від кожної конференції суддів та по одному представнику від Конституційного Суду України та Верховного Суду України. Пропозиції щодо кандидатур до складу Ради суддів України можуть вносити конференції суддів, а також окремі делегати з’їзду. Не можуть бути обраними до складу Ради суддів України судді, які обіймають адміністративні посади в судах, та секретарі судових палат.

3. Члени Ради суддів України на засіданні Ради обирають зі свого складу голову Ради суддів України, його заступника та секретаря.

4. Рада суддів України у період між з’їздами суддів України організовує виконання рішень з’їзду та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з’їзду. Повноваження та порядок роботи Ради суддів України визначаються цим Законом та положенням про Раду суддів України, яке затверджується з’їздом суддів України.

5. Рада суддів України:

1) розробляв та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;

2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;

3) призначає та звільняє Голову Державної судової адміністрації України та його заступників;

4) здійснює контроль за організацією діяльності судів;

5) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

6) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці, народного засідателя, присяжного;

7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

6. Рішення Ради суддів України, прийняті в межах визначених цим Законом повноважень, є обов’язковими для всіх органів суддівського самоврядування. Рішення Ради суддів України може бути скасовано з’їздом суддів України.

7. На засідання Ради суддів України запрошується Міністр юстиції України.

8. При розгляді питань, пов’язаних із фінансуванням судів, на засідання Ради суддів України запрошується Міністр фінансів України.

Рада суддів України є вищим органом суддівського самоврядування щодо суддів всіх судів України у період між з’їздами суддів України.

Коментована стаття визначає склад Ради суддів України, її керівні органи, а також повноваження. П’ятий з’їзд суддів України 24 жовтня 2002 р. затвердив Положення про Раду суддів України, в якому конкретизовано повноваження та організація її роботи, порядок підготовки та прийняття рішень з визначених цим Законом питань

Обов’язковість рішень Ради суддів України для всіх органів суддівського самоврядування, а також для всіх органів судової влади та працівників судової системи забезпечується контрольними функціями щодо цих осіб і можливістю зупинення виконання рішень рад суддів, ініціювання звільнення суддів з адміністративних посад тощо. При цьому рішення самої Ради суддів України в порядку реалізації контрольних повноважень з’їзду суддів України можуть бути скасовані останнім.

Стаття 128. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування

1. Забезпечення роботи з’їзду суддів України, діяльності Ради суддів України, конференцій суддів та рад суддів здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з вимогами розділу XI цього Закону.

Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування – з’їзду суддів України, Ради суддів України, конференцій суддів та рад суддів – покладається на органи Державної судової адміністрації за рахунок коштів Державного бюджету України,

Порядок цього забезпечення конкретизовано у розділі XI цього Закону, а також Положенні про Державну судову адміністрацію України, інших положеннях з цього питання, затверджених Радою суддів України, і полягає в утворенні необхідних для забезпечення діяльності рад суддів структурних підрозділів у центральному апараті та територіальних підрозділах ДСА, організації зазначеними органами ведення діловодства органів суддівського самоврядування; в організаційному, фінансовому та матеріально-технічному забезпеченні їх роботи та проведення засідань; забезпеченні включення необхідних видатків до Державного бюджету України та виконання функцій головного розпорядника цих коштів щодо цього тощо


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Закон України “Про судоустрій і статус суддів” – Теліпко В. Е. – Стаття 128. Забезпечення діяльності органів суддівського самоврядування