Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків – Мишкін Ф. С. – Пенсійні фонди (приватні) та пенсійні фонди штатів і місцеві фонди

Договірні ощадні інститути, такі, як страхові компанії або пенсійні фонди, є фінансовими посередниками, які набувають кошти через періодичні інтервали на договірній основі Оскільки вони можуть прогнозувати досить точно, яку суму виплат їм доведеться зробити у наступні роки, вони не повинні турбуватися такою мірою, як депозитні інститути, про втрату коштів. Як наслідок, ліквідність активів не є такою важливою для них, як для депозитних інститутів, і вони схильні інвестувати свої кошти головним чином у довгострокові цінні папери, такі, як облігації, акції та заставні.

Компанії страхування життя.

Компанії страхування життя страхують людей від фінансового ризику, що пов’язаний зі смертю, і продають ануїтети.

Вони набувають кошти від страхового внеску, що люди виплачують для підтримання свого полісу в силі, і використовують ці кошти, щоб купити головним чином облігації корпорацій та заставні Вони також купують акції, але обмежені щодо кількості, якою вони можуть володіти. Нині з сумою активів понад 1,4 трлн. дол компанії страхування життя є найбільшими із договірних ощадних інститутів.

Компанії страхування від пожежі і нещасного випадку.

Ці компанії страхують власників їхніх полісів від втрат, що пов’язані з крадіжками, вогнем або нещасними випадками. Вони великою мірою нагадують компанії страхування життя, бо отримують кошти через страхові внески за їхні поліси, але для них існує більша ймовірність втрати коштів, якщо мають місце великі катастрофи. З цієї причини ці компанії використовують свої кошти для купівлі активів з вищим рівнем ліквідності, ніж активи компаній страхування життя. Найбільшим пакетом їхніх активів є муніципальні облігації, а також облігації та акції корпорацій та цінні папери уряду США.

Пенсійні фонди (приватні) та пенсійні фонди штатів і місцеві фонди.

Ці фінансові інститути забезпечують доход після виходу на пенсію у формі щорічної ренти для працівників, що охоплені системою пенсійного забезпечення. Кошти набуваються шляхом внесків від роботодавців або від працівників, які або автоматично вираховуються з їхніх рахунків, або вносяться добровільно. Найбільшу частку в активах пенсійних фондів займають облігації та акції корпорацій Заснування пенсійних фондів активно заохочувалося федеральним урядом і через законодавство, яке передбачало систему пенсійного забезпечення, і через податкові стимули для заохочення внесків.

Інвестиційні посередники

Група фінансових посередників містить в собі фінансові компанії, взаємні фонди та взаємні фонди грошового ринку.

Фінансові компанії.

Фінансові компанії мобілізують кошти шляхом продажу комерційних паперів та випуску акцій і облігацій. Вони позичають ці кошти споживачам, що роблять покупки таких речей, як меблі, автомобілі, на поліпшення житла або малому бізнесу. Окремі фінансові компанії організовуються материнською компанією для допомоги в реалізації її продукту. “Ford Motor Credit Company”, наприклад, надає позички споживачам, які купують автомобілі фірми “Ford”.

Взаємні фонди.

Ці фінансові посередники набувають кошти шляхом продажу паїв (акцій) індивідам і використовують виторг для купівлі диверсифікованого портфеля акцій та облігацій. Взаємні фонди дозволяють пайовикам об’єднати їхні ресурси так, що вони можуть скористатися з нижчих мінових витрат, коли купують великі пакети акцій або облігацій. Крім того, взаємні фонди дозволяють пайовикам нагромаджувати більш диверсифіковані портфелі цінних паперів, аніж вони мали б інакше. Пайовики можуть продати паї в будь-який час, але вартість цих паїв визначається вартістю цінних паперів, якими володіє взаємний фонд. Оскільки вартість цінних паперів дуже коливається, то вартість паїв взаємних фондів коливається також. Отже, інвестиції у взаємні фонди можуть бути ризикованою справою.

Взаємні фонди грошового ринку.

Це відносно нові фінансові інститути, що мають риси взаємних фондів, але до певної міри функціонують як депозитні інститути, бо вони, по суті, пропонують певний вид вкладів. Як більшість взаємних фондів, вони продають паї (акції), щоб набути кошти, які згодом використовуються для купівлі інструментів грошового ринку, які є і надійними, і дуже ліквідними. Процент на ці активи тоді виплачується пайовикам.

Визначальна риса цих фондів полягає в тому, що пайовики можуть виписувати чеки на вартість їхнього паю. Проте здебільшого існують обмеження на використання права виписування чеків. Чеки часто не можуть виписуватися на суми, менші за встановлений мінімум, такий,

ТАБЛИЦЯ 3.3. Основні інструменти ринку грошей.

Вид інструменту

Кількість, що випущена в обіг (млрд. дол. на кінець року)

1970 р.

1980 р.

1990 p.

Обігові сертифікати банківських депозитів великого номіналу

55

317

543

Векселі Державної скарбниці США

81

216

527

Комерційні папери

33

122

557

Банківські акцепти

7

42

52

Угоди про зворотний викуп

3

57

144

Євродолари

2

55

92

Федеральні резервні фонди

16

18

61

Як 500 дол., і потрібна значна початкова сума грошей для відкриття рахунку. По суті, паї (акції) у взаємних фондах грошового ринку функціонують як поточні чекові рахунки, що приносять процент, але з певними обмеженнями на право виписування чеків. Взаємні фонди грошового ринку небувало зросли від 1971 р., коли вони з’явилися вперше. До 1990 р. їхні активи розширилися приблизно до 500 млрд. доларів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)

Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків – Мишкін Ф. С. – Пенсійні фонди (приватні) та пенсійні фонди штатів і місцеві фонди