Україна і світове господарство – Філіпенко А. С. – Передмова

Рубіж XX-XXI століть – межа тисячоліть, яка розділяє епоху складного, суперечливого розвитку світової економіки XX століття, що позначена руйнівними економічними кризами й одночасно прогресивними тенденціями розвитку, і прийдешню добу глибокої трансформації сучасної системи міжнародних економічних відносин, цілковито нових принципів господарювання, яких вимагає нове тисячоліття. Світова економічна система вперше в історії перетворюється на єдиний організм, де кожна національна складова має свою функціональну специфіку, але всі вони нерозривно пов’язані між собою.

Не стоїть осторонь цих процесів і наша країна. Україна переживає нині складний період комплексних структурних перетворень, фінансово-економічного оздоровлення всього національно-господарського комплексу, вибору власних шляхів стабілізації і формування сприятливого грунту для функціонування та співпраці міжнародних бізнес-структур, інституцій, установ. Та попри всі труднощі трансформаційного періоду можна з цілковитою певністю стверджувати: наша країна має всі необхідні передумови для поступового інтегрування у світове господарство.

Стрижневою проблемою вітчизняної економічної науки є нині концептуальна розробка цивілізаційної моделі, в рамках якої еволюціонуватиме українська економіка у XXI столітті.

Вступаючи в нове тисячоліття, ми осмислюємо своє місце у світі, усвідомлюємо себе частиною світової цивілізації. Тому видання присвяченої 10-й річниці незалежності України книги “Україна і світове господарство: взаємодія на межі тисячоліть” є надзвичайно своєчасною і знаменною подією.

Ця колективна праця становить першу в Україні спробу всебічного, структурованого. науково обгрунтованого розкриття проблематики сучасних трансформаційних процесів в українській економіці, її інтегрування у світовий економічний простір. У роботі аналізуються стан та перспективи модернізації української економіки в умовах глобалізації, дано оцінку природно-ресурсного потенціалу економічного зростання. З урахуванням змін у світовій економіці розглядається нова модель економічного розвитку України. Книга містить грунтовний аналіз передумов, механізмів та економічних векторів участі України в міжнародних ринках, зокрема висвітлюється її місце на світовому ринку товарів і послуг, ринку технологій, робочої сили; участь у міжнародних інвестиційних процесах; шляхи реалізації потуги експортного потенціалу України.

Заслуговує на увагу дослідження векторів економічного співробітництва України з окремими країнами та економічними угрупованнями і урахуванням вигід геостратегічного становища нашої держави.

Науковий та практичний інтерес становить розгляд питань функціонування валютно-грошової системи України, основних напрямів її взаємодії зі світовими фінансовими ринками, місця і ролі в сучасному світовому фінансовому середовищі, реалій та перспектив валютної інтеграції в умовах фінансової глобалізації, механізмів співпраці України з міжнародними валютно-фінансовими організаціями.

В цілому видання не лише значно розширює поле вітчизняних економічних досліджень, формує основу для подальшого поглибленого вивчення складних процесів сучасної світової економіки, а й заповнює прогалину в комплексному науковому дослідженні сучасних форм і механізмів взаємодії економіки України та світового господарства.

Книга інформативно насичена, написана вільно й цікаво. Вона буде корисною як економістам-практикам, так і теоретикам, викладачам вищих навчальних закладів, студентам, фахівцям із зовнішньоекономічних проблем. Безсумнівно, ця праця засвідчує вагомий інтелектуальний потенціал вітчизняної економічної науки.

З найкращими побажаннями


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Україна і світове господарство – Філіпенко А. С. – Передмова