Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення – Пєтков С. В. – Стаття 211. Умисне зіпсуття обліково-військових документів чи втрата їх з необережності

Порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію – тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 210і згідно із Законом України від 18.11.2004 р. № 2197-ІV)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації.

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні законодавства України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (формальний склад).

3. Суб’єкт адміністративного проступку – як громадяни, так і посадові особи.

4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.

Стаття 211. Умисне зіпсуття обліково-військових документів чи втрата їх з необережності

Умисне зіпсуття або недбале зберігання військовозобов’язаними і призовниками обліково-військових документів (військових квитків і посвідчень про приписку до призовних дільниць), яке спричинило їх втрату,- тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті або частиною першою статті 210 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 04.06.97 р. № 308/97-ВР)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері виконання військового обов’язку і несення військової служби.

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у зіпсутті або недбалому зберіганні обліково-військових документів (військових квитків і посвідчень про приписку до призовних дільниць), яке спричинило їх втрату (матеріальний склад).

3. Суб’єкт адміністративного проступку – особливий (призовники і військовозобов’язані).

4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу (зіпсуття обліково-військових документів), так і у формі необережності (недбале зберігання обліково-військових документів).

Стаття 211/1. Неявка на виклик у військовий комісаріат

Неявка громадян на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної дільниці – тягне за собою накладення штрафу до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

(Доповнено статтею 211 згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 03.04.86 р. № 2010-ХІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 04.06.97 р. № 308/97-ВР)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері виконання військового обов’язку і несення військової служби.

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у неявці на виклик у військовий комісаріат без поважних причин для приписки до призовної дільниці (формальний склад).

3. Суб’єкт адміністративного проступку – особливий (громадяни, які підлягають приписці до призовної дільниці згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).

4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи евентуального (непрямого) умислу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення – Пєтков С. В. – Стаття 211. Умисне зіпсуття обліково-військових документів чи втрата їх з необережності