Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення – Пєтков С. В. – Стаття 133/1. Порушення правил надання послуг та вимог безпеки при наданні послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом

Здійснення регулярних перевезень пасажирів на постійних маршрутах без укладення договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом або без паспорта маршруту-тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від двадцяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення правил надання послуг з перевезення організованих груп дітей або туристів – тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів від тридцяти п’яти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відхилення від визначеного маршруту руху автобуса або маршрутного таксомотора, незаїзд на автостанцію (автовокзал), якщо такий заїзд передбачений розкладом руху автобуса або маршрутного таксомотора, – тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів від двох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Здійснення перевезень пасажирів таксі, в яких не встановлено або не працює таксометр, – тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відсутність візуальної або гучномовної інформації для пасажирів про відправлення, прибуття автобусів, вартість проїзду, правила надання послуг та пільги на пасажирському автотранспорті, відсутність візуальної інформації для пасажирів в автобусах І маршрутних таксомоторах, передбаченої Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення встановленого режиму праці і відпочинку водіїв – тягне за собою накладення штрафу на водіїв від сорока до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від шістдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян – тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від восьми до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зберігання транспортних засобів, що використовуються для перевезення пасажирів на комерційній основі, поза встановленими місцями їх стоянки,- тягне за собою накладення штрафу від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевезення пасажирів чи вантажів водієм, який не пройшов щозмінного передрейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів, або перевезення без проведення передрейсового контролю технічного стану транспортних засобів – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 133 згідно із Законом України від 05.10.2000 р. № 2029-ІІІ, із змінами і доповненнями, внесеними згідно із законами України від 12.01.2006 р. № 3322-ІV, від 24.09.2008 р. № 586-УІ)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є встановлений порядок пасажирських і вантажних перевезень на автомобільному транспорті (див. Закон України “Про автомобільний транспорт”, Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, Порядок і умови організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом, Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів).

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) здійснення регулярних перевезень пасажирів на постійних маршрутах без укладення договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом або без паспорта маршруту;

2) порушення правил надання послуг з перевезення організованих груп дітей або туристів;

3) відхилення від визначеного маршруту руху автобуса або маршрутного таксомотора, не-заїзд на автостанцію (автовокзал), якщо такий заїзд передбачений розкладом руху автобуса або маршрутного таксомотора;

4) здійснення перевезень пасажирів таксі, в яких не встановлено або не працює таксометр;

5) відсутність візуальної або гучномовної інформації для пасажирів про відправлення, прибуття автобусів, вартість проїзду, правила надання послуг та пільги на пасажирському автотранспорті, відсутність візуальної інформації для пасажирів в автобусах і маршрутних таксомоторах, передбаченої Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту;

6) порушення встановленого режиму праці і відпочинку водіїв;

7) безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян;

8) зберігання транспортних засобів, що використовуються для перевезення пасажирів на комерційній основі, поза встановленими місцями їх стоянки;

9) перевезення пасажирів чи вантажів водієм, який не пройшов щозмінного передрейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів, або перевезення без проведення передрейсового контролю технічного стану транспортних засобів.

Всі склади – формальні.

3. Суб’єкт адміністративного проступку – за чч. 1,5 – тільки посадові особи та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності (пасажирські перевізники); чч. 2, 6 – водії транспортних засобів, а також посадові особи та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності (пасажирські перевізники); чч. З, 4, 8, 9 – водії транспортних засобів; ч. 7 – водії транспортних засобів, громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності (пасажирські перевізники).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення – Пєтков С. В. – Стаття 133/1. Порушення правил надання послуг та вимог безпеки при наданні послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом