Українська мова за професійним спрямуванням – Галузинська Л. І. – 6.6. Оголошення. Запрошення. Посвідчення про відрядження

Оголошення (рос. объявление) – офіційне повідомлення, оповіщення, інформація про масовий захід: про час і зміст проведення нарад, засідань, зборів; про виконання роботи; про можливість посісти вакантну посаду шляхом участі у конкурсі; про час проведення концерту, конкурсу, цікавої чи важливої зустрічі; про захист курсової, дипломної роботи чи дисертації на здобуття наукового ступеня; про підприємницьку діяльність тощо.

Текст оголошення формулюється коротко й точно в усній (по радіо, телебаченню) чи письмовій формах. В оголошенні обов’язково зазначається, хто й про що повідомляє; дата виділяється іншим шрифтом; формулювання в тексті стислі.

За формою оголошення бувають писані, мальовані, друковані в газетах, журналах, на окремих аркушах. До останніх належать афіші, які рекламують вистави, кінофільми, концерти тощо.

В оголошеннях, крім чіткої мови, важливості теми, цікавості змісту, велике значення має оформлення; написання слів більшими й меншими літерами, добір кольорів, симетричність розташування повідомлень, а по радіо й телебаченню – час повідомлення, чіткість вимови, оригінальність композиції тексту.

Оголошення складають як окремі організації, підприємства, державні установи, навчальні заклади, так і приватні особи. Реквізити оголошення:

1. Назва виду документа.

2. Час проведення заходу.

3. Дата й місце проведення заходу.

4. Назва заходу.

5. Порядок денний (якщо це засідання) або тематика секційних засідань (якщо це конференція).

6. Адреса, способи проїзду.

Реквізити № 1-4 пишуть суцільним текстом, № 5-6 – з абзацу.

Зразки оголошень

ОГОЛОШЕННЯ

9 березня 2008 року о 15.00 в актовій залі Національного університету харчових технологій відбудеться літературний вечір, присвячений 190-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Участь у вечорі беруть: Наталія Петренко, Валерія Смілянська, Анатолій Мойсієнко.

ОГОЛОШЕННЯ

Поліграфічна фірма “Світ” оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

Укладач текстів Вимоги до кандидатів: вища філологічна освіта, досвід роботи в рекламі, власні розроблення в галузі написання рекламних текстів.

Художник-дизайнер Вимоги до кандидатів: вища художня освіта, досвід роботи в галузі поліграфи не менш ніж 1 рік.

Контактні телефони: 446-2196,446-9124.

Резюме надсилати на адресу: \n Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.

До 25 березня 2008 року

ОГОЛОШЕННЯ

ФАКУЛЬТЕТ ДОУНІВЕРСИТЕТСЬКОІ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ НУХТ оголошує набір на підготовчі курси для вступу на факультети:

O технології цукристих речовин та функціональних харчових продуктів;

O технології бродильних та хлібопекарських виробництв]

O технології м’ясо-молочних виробництв;

O енергетичний;

O автоматизації та комп ‘ютерних систем;

O механічний;

O економіки і менеджменту,

O обліку, фінансів та підприємницької діяльності. Заняття розпочинаються з 21.02.2004 р.; з 21 .03.2004 р.; з

21.06.2004 р. (інтенсивні перед вступними іспитами).

Умови зарахування та додаткова інформація за адресою: Київ-33, вул. Володимирська, 68, корпус Б, кімната 207.

Телефони для довідок: 221 -4094,221 -4095,221 -4096 (щодня, крім суботи та неділі) з 13.00 до 19.00.

Адміністрація

Запрошення (рос. приглашение) – документ, який адресується конкретній особі й містить пропозиції взяти участь у події або заході. За змістом і формуляром запрошення подібне до службового листа й оголошення про майбутню подію. Оформлюється цей документ на окремих бланках із цупкого паперу або картону.

Запрошення бувають іменні (вони потребують пред’явлення документа, який засвідчує особу) та неіменні – офіційна листівка (запрошення) є вхідною перепусткою на урочисті збори, засідання з певного приводу, наукову конференцію, святкову подію, на концерт або вечір відпочинку.

Реквізити запрошеннях

1. Назва виду документа.

2. Звертання до адресата.

8. Текст, у якому зазначаються:

А) дата й час події;

Б) місце події;

В) порядок денний, тематика події;

Г) прізвища доповідачів з кожного питання;

Д) прізвище й телефон відповідальної особи;

Е) маршрут проїзду.

4. Підпис.

5, Печатка (за потреби).

Запрошення підписується головою колегіального органу або керівником установи. Обсяг запрошення може бути різним. Якщо запрошуються шановні, вищі за службовим становищем особи, в тексті вживають формули ввічливості та подяки за увагу.

Зразки запрошень

ЗАПРОШЕННЯ

Шановна Бондаренко Лесю Олександрівно! Запрошуємо Вас взяти участь у роботі науково-практичної конференції “Українська мова – державна мова”. Порядок денний:

1. Становлення української мови як мови державної (Павловський О. Л.).

2. Роль мови у становленні особистості фахівця (ЗубрицькаВ. І.)

3. Сучасні питання української фахової термінології (Рябо-шапка М. С.).

4. Культура усного професійного мовлення (Жовтобрюх А. Е). Науково-практична конференція відбудеться в актовій залі

Інституту української мови ім. О. Потебні (вул. Грушевсько-го, 4) 26-27 квітня 2004 року. Початок о 12.00 .

Їхати: автобусом № 24, маршрутним таксі № 466 до зупинки “Європейська площап, метро до станції “Майдан Незалежності”.

Т/О “Четвер”

“Київнаукфільм”

Запрошення

Шановний Ковальський Семене Антоновичу!

Оргкомітет з підготовки та проведення Днів культури Республіки Казахстан в Україні запрошує Вас на урочистий концерт, присвячений закриттю Днів культури Республіки Казахстан в Україні, який відбудеться в Національному палаці “Україна” 17 травня 2004 року о 19 годині.

Ваш ряд 13, місце 13.

Печатка

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М. П. ДРАГОМАНОВА

Шановні абітурієнти!

Якщо ви вже обрали для себе нелегку, але важливу професію педагога, чи, може, ще сумніваєтесь у правильності вашого вибору, чи, можливо, ще не замислювалися над майбутнім фахом, запрошуємо вас на День відкритих дверей, який відбудеться 20 березня 2004 р. о 12.00 за адресою: вул. Пирогова, 9, головний корпус Національного педагогічного університету Імені М. П. Драгоманова, конференц-зала (кімн. № 231).

Адреса приймальної комісії:

01033, Київ-33, вул. Пирогова, 9, кімн. 180.

Телефон: 239-3003

Посвідчення (рос. удостоверение) – документ, який засвідчує особу й посаду того, хто виконує службове доручення, окреслює його повноваження, місце й термін виконання.

Посвідчення бувають такі: посвідчення особи, посвідчення про надання громадянинові певних повноважень, посвідчення про відрядження (рос. командировочное удостоверение).

Реквізити посвідчення про відрядження:

O кутовий штамп установи;

O текст;

O печатка й підпис керівника установи.

На зворотному боці посвідчення про відрядження роблять позначки про вибуття службовця в пункти відрядження та прибуття до інших пунктів. Перші та останні записи роблять організації, які відряджають, перед виїздом і після повернення, інші – посадові особи тих організацій, куди працівника було відряджено. Такі посвідчення можна підготувати за комп’ютерним шаблоном.

Зразок посвідчення про відрядження

(Кутовий штамп установи)

ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ВІДРЯДЖЕННЯ № 41

Бондаренко Леся Олександрівна, кандидат філологічних наук, асистент кафедри українознавства Національного університету харчових технологій, відряджається до Південноукраїнського державного педагогічного університету ім, К. Л. Ушинського (м. Одеса).

Мета: участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Поетика художнього твору”.

Термін відрядження “_5_” днів з” 14″ по “18” травня 2004 р. Підстава: наказ № 47 від 25.04.2004 р. Дійсне за пред’явленням паспорта.

Ректор (підпис)__.

Печатка_”_ 2004 р.

Службовець не пізніше ніж через 3 дні після повернення зобов’язаний подати до установи, яка його відряджала, письмовий інформаційний звіт про результати відрядження та авансовий звіт про витрачені кошти.

Інформаційний звіт укладають згідно з правилами оформлення звіту за визначеним формуляром. Підписують цей документ спочатку службовець, потім – особа, яка є його безпосереднім керівником (декан факультету, завідувач кафедри). Насамкінець звіт затверджується керівником установи або його заступником.

Формуляр інформаційного звіту

“Затверджую”

Проректор _

И_”___ 20__ р.

_ІНФОРМАЦІЙНИЙ зви._

(посада) (прізвище, ім’я, по батькові)

Про відрядження В_ .

З”_” _ по”_”_ 20_р.

Посвідчення про відрядження №_______

Під час перебування у відрядженні мною виконано:

1. _

2.__

3.__

Підпис_._ .

Завідувач кафедри_


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Українська мова за професійним спрямуванням – Галузинська Л. І. – 6.6. Оголошення. Запрошення. Посвідчення про відрядження