PR для менеджерів і маркетолога – Примак Т. О. – РR-об’єкт та аудиторія мають однакових супротивників й успішно борються проти небезпек

У рекламі часто зустрічається прийом “проблема – рішення”. Такий саме прийом може бути використаний і у PR. Для цього організація – генератор PR-повідомлень має знайти, діагностувати яку-небудь проблему, яка є в її цільової аудиторії. Після цього вона в своїх PR-повідомленнях має подавати інформацію, з якої буде зрозуміло, що певна компанія (її представник, торгова марка, продукція) допомагають вирішити цю проблему. Наприклад, Міністерство транспорту і зв’язку України діагностувало проблему: для населення нашої країни висока вартість квитків на пасажирські авіаперевезення, які здійснюються аерокомпаніями, що працюють на території України, не дозволяє всебічно використовувати повітряний транспорт для польотів не тільки в межах України, але й за кордон у зв’ язку з низькою платоспроможністю. В результаті для підвищення значущості самого міністерства в очах громадськості в ЗМІ загального користування було надано інформацію на зразок такої:

Міністерство транспорту і зв’язку України планує розвивати ринок низькобюджетних авіаперевезень. З липня 2008 р. внутрішні рейси в Україні виконує угорська Wiss Air, середня ціна квитка на які становить 80- 100 грн в один кінець. З жовтня 2008 р. вона відкрила три міжнародні рейси. Тричі на тиждень А320 угорського перевізника літає до Лондона, Дортмунда та Мілана. Стартова вартість перельоту до Дортмунда та Мілана становить 199 грн, до Лондона – 299 грн. З дозволу Міністерства ще чотири компанії класу “лоу-кост” розглядають можливість виходу на український ринок.

Благодійна організація “Фонд братів Кличків” і компанія “Кока-Кола” запровадили сумісний проект з ідеєю: “Спортивні діти – здорові діти, а здорові діти – майбутнє України”. Для піднесення PR-об’єктів вищеназваних організацій у ЗМІ було подано низку PR-повідомлень на зразок наведеного нижче.

Дитинство роблять спортивним

Спортивні діти – здорові діти, а здорові діти – майбутнє України. Такою ідеєю керувалися організатори громадського проекту “Заклик друзів – граймо разом!”, який у 2005р. розпочала благодійна організація “Фонд братів Кличків” та компанія “Кока-Кола”.

Дуже часто забудовники житлових комплексів не приділяють достатньої уваги організації якісних спортивних дитячих майданчиків. Ось чому у 2005 р. організація “Фонд братів Кличків” і компанія “Кока-Кола” об’явили про проект “Заклик друзів – граймо разом!”. Перша хвиля торкнулася найбільших міст України. Однак вже з наступного року вона перемістилася і в маленькі міста по всій території України. Число встановлених за минулі три роки майданчиків перебільшило 50.

Загальна площа одного майданчика українського виробництва становить 200 кв. м. Вона відповідає всім сучасним екологічним вимогам і правилам безпеки, вражає стильним та яскравим дизайном. Крім традиційного знаряддя – тренажерів та гімнастичних комплексів – майданчики для гри у баскетбол та настільний теніс.

Проект набув значних масштабів і до нього приєдналися органи місцевого самоврядування, керівництво міст і районів [“Газета по-киї’вськи” від 01.08.08, с. 5].

У результаті використання даного прийому аудиторія буде вдячна РR-об’єкту за те, що він допомагає вирішити її проблему. Цим самим РR-об’ єкт “піднімається” в очах аудиторії, що працює на створення його позитивного іміджу.

РR-об’єкт та аудиторія мають однакових супротивників й успішно борються проти небезпек

Такий прийом є свого роду “продовженням” попереднього. Спочатку визначається певна проблема, яку має аудиторія. Далі вивчається “джерело”, яке її створило (тобто хто/що) або створює. І в разі, якщо це “джерело” створює ще й певні проблеми і для підприємства/організації, можна визначити його як противника, а підприємству/організації об’ єднати свої зусилля в аудиторії для боротьби з ним.

Найяскравішим прикладом такого прийому було об’ єднання зусиль команди кандидата у президенти України В. Ющенка з народом під час виборів кінця 2004 – початку 2005 рр. Спільним супротивником виступила влада, народ боровся за право голосу і проти фальсифікації виборів, а команда кандидата у президенти – за президентське крісло. В результаті переміг РR-об’ єкт, і аудиторія на той час його перемогу сприйняла як власну.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

PR для менеджерів і маркетолога – Примак Т. О. – РR-об’єкт та аудиторія мають однакових супротивників й успішно борються проти небезпек