Охорона праці – Москальова В. М – Що належить до арматури котельних установок?

Контрольно-вимірювальні прилади, що встановлюються для спостереження за правильною роботою та безпечною експлуатацією котлів, умовно поділяються на дві основні категорії: показуючі та реєструючі.

Показуючі застосовують тоді, коли допускаються періодичні записи режиму роботи котла. Реєструючі прилади застосовуються для постійного визначення параметрів роботи агрегату або за будь-який проміжок часу.

Всі, як показуючи, так і реєструючі контрольно-вимірювальні прилади встановлюються на щитку управління котла, зручному для спостереження за їх показниками, що визначають режим роботи котла.

Контрольно-вимірювальні прилади слугують для систематичного контролю за такими величинами і параметрами котла:

Температурою і тиском перегрітої пари на виході;

Тиском пари в котлі і температурою води, що живить котел;

Рівнем води в котлі;

Кількістю води, що надходить у котел, і кількістю пари, що виробляється;

Розрідженням у топці копта і перед димовсмоктувачем;

Температурою і тиском повітря до і після повітропідігріву;

Вмістом С02 і И7 у димових газах.

Для вимірювання надлишку тиску використовуються різної конструкції манометри, циферблат яких має бути у вертикальній площині або з нахилом вперед до 30°. На циферблаті манометра наносять червону риску за тиском, який має відповідати вищому допустимому робочому тиску для конкретного котельного агрегату. Манометри мають проходити раз у 6 місяців контрольну перевірку, бути справними і опломбованими.

Для чого вводиться автоматичне управління котельними агрегатами?

Автоматичне управління котельним агрегатом вводиться для регулювання теплових процесів і підтримування заданих кількісних і якісних показників виробничого процесу.

Для виробітку пари необхідна відповідна кількість палива, води і повітря, які мають відповідати об’єму виробництва і змінюватися разом зі зміною споживання пари.

Автоматика безпеки дозволяє автоматично змінювати режим подачі палива, повітря та води. При зміні режиму роботи або несправній роботі окремих пристроїв котла автоматично відключається подача газу до пальників.

Основними елементами безпеки є запобіжні клапани. Вони автоматично спрацьовують, якщо тиск у котлі підвищується понад допустимий рівень.

За принципом дії запобіжні клапани бувають важільно-вантажні, важільно-пружинні і пружинні; за конструктивним виконанням – відкритими або закритими. Вони встановлюються на котлі спарено або поодиноко, забезпечуються пристроями, які захищають персонал від опіків при їх спрацюванні, а також сигнальними пристроями для подачі сигналу при виході пари.

Автоматикою передбачені спеціальні пускові прилади для безпечного розпалювання котлів, які допускають подачу газу в газопровід тільки за наявності у топці полум’я перед робочими пальниками, а крани перед пальниками і на скиді в атмосферу, закриті.

Автоматика безпеки здійснює контроль за процесом горіння і нагрівання води у котлі. У випадку порушення нормальної роботи котла і його параметрів, контролюючі прилади діють на запобіжну систему і відключають подачу газу до котла.

Перед пуском котельних агрегатів у роботу, прилади автоматики мають бути перевіреними і відрегульованими відповідно до заданого режиму роботи.

Що належить до арматури котельних установок?

Відповідно до вимог безпеки на всіх котлах паропродуктивністю 2 т/год і вище встановлюється арматура, до якої належать водовказівні прилади, які контролюють рівень води. Водовказівні прилади приєднуються до котла за допомогою верхньої і нижньої труби, які включені у паровий і водяний простір.

На водовказівному приладі встановлюється покажчик з написом “Нижній рівень води”. Він має бути на 50 мм нижче нормального рівня і не менше, ніж на 25 мм вище нижньої видимої Кромки скельця.

Покажчик “Верхній рівень води” встановлюється на 50 мм вище нормального рівня у котлі і не менше, ніж на 25 мм нижче від верхньої видимої кромки скельця.

Крім наведеного, на котлах встановлюють автоматичні звукові і світлові сигналізатори верхнього і нижнього рівня води, а також прилади безпеки, які автоматично припиняють подачу тепла до котла при низькому або високому рівні води або при високому тиску пари.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)

Охорона праці – Москальова В. М – Що належить до арматури котельних установок?