Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення – Пєтков С. В. – Стаття 188/2. Ухилення від виконання законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів

Невиконання посадовими особами, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів про проведення перевірки діяльності по продажу товарів, виконанню робіт, паланню послуг громадянам-споживачам або про надання необхідних для цього матеріалів – тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ухилення посадових осіб і громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, від своєчасного виконання приписів посадових осіб органів виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів про усунення порушень прав споживачів – тягне за собою накладення штрафу від одного до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 188 згідно Із Законом України від 15.12.93 р. № 3683-ХІІ; із змінами, внесеними згідно Із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 р. № 2342-ІІІ)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері захисту прав споживачів (див. Закон України “Про захист прав споживачів”).

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) невиконання законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів про проведення перевірки діяльності по продажу товарів, виконанню робіт, наданню послуг громадянам-споживачам або про надання необхідних для цього матеріалів;

2) ухилення від своєчасного виконання приписів посадових осіб органів виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів про усунення порушень прав споживачів.

Обидва склади – формальні.

3. Суб’єкт адміністративного проступку – посадові особи і громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності.

4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.

Стаття 188/3. Невиконання вимог органів державного контролю за цінами

Невиконання законних вимог органів державного контролю за цінами щодо усунення порушень порядку формування та застосування цін і тарифів чи припинення операцій по рахунках в установах банків та інших фінансово-кредитних установах – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від дев’яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 1883 згідно із Законом України від 22.09.94 p. № 179/94-ВР; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері державного контролю за цінами (див. Закон України “Про ціни і ціноутворення”).

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог органів державного контролю за цінами щодо усунення порушень порядку формування та застосування цін і тарифів чи припинення операцій по рахунках в установах банків та інших фінансово-кредитних установах (формальний склад).

3. Суб’єкт адміністративного проступку – спеціальний (посадові особи).

4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.

Стаття 188/4. Невиконання законних вимог органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці

Невиконання законних вимог посадових осіб органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці щодо усунення порушень законодавства про охорону праці або створення перешкод для діяльності цих органів – тягне за собою накладення штрафу на працівників від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від восьми до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 1884 згідно із Законом України від 19.01.95 p. № 8/95-ВР; із змінами, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 05.04.2001 p. № 2342-ІІІ, від 18.11.2004 р. № 2197-ІV)

1. Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони праці (див. Закон України “Про охорону праці”).

2. Об’єктивна сторона правопорушення виражається у невиконанні законних вимог посадових осіб органів Держгірпромнагляду України щодо усунення порушень законодавства України про охорону праці або створенні перешкод для діяльності цих органів (формальний склад).

3. Суб’єкт адміністративного проступку – як громадяни, так і посадові особи.

4. Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)

Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення – Пєтков С. В. – Стаття 188/2. Ухилення від виконання законних вимог посадових осіб органів виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів