Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3. культурні виміри в системі міжнародного маркетингу
2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи?
Культура (від лат. cultura – виховання, освіта, розвиток, шанування) – історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який відображається в типах та формах організації життя та діяльності людей, а також у створюваних ними матеріальних та духовних цінностях.
Елементи культури. Соціально-культурне середовище визначається всіма аспектами людського життя, що обумовлює значне число елементів культури. Разом із тим найчастіше в міжнародному маркетингу розглядаються такі елементи культури, як:
– мови;
– цінності і установки;
– звичаї і вдачі;
– звички і традиції;
– освіта;
– естетика;
– етика;
– відношення до часу.
2.3.2. Які особливості вивчення елементу “мова” в міжнародному маркетингу?
Мова є визначальним елементом культури. Тільки знаючи його, можна на належному рівні вивчити культуру конкретно взятої країни або регіону. При цьому слова, що використовуються, визначають відповідні поняття і самі є носіями культури, яка їх створила. Тому, вивчаючи мову, багато в чому вивчається і відповідна культура.
У міжнародному маркетингу прийнято підрозділяти мову на вербальну і невербальну. Вербальна мова припускає її використання в усній або письмовій формі. Вона дуже важлива під час збору і оцінки інформації, необхідної для розробки і реалізації стратегій міжнародного маркетингу.
Використовуючи місцеву вербальну мову, фірма забезпечує ширший доступ до місцевого населення, ефективніше здійснює просування товарів, а також забезпечує необхідні комунікації як в рамках своєї фірми, так і з партнерами.
З вербальних мов найбільш поширеною, як рідна мова, є китайська. На цій мові розмовляє майже в чотири рази більше людей, ніж на наступній найбільш поширеній “рідній” англійській мові. Разом із тим число тих, хто взагалі розмовляють англійською мовою значно перевищує число тих, що використовує китайську мову.
Відмітимо, що не завжди населення окремих країн говорить на офіційній або офіційних мовах. Наприклад, багато канадців погано володіють або навіть зовсім не володіють французькою мовою, хоча остання є офіційною.
Разом із вербальною мовою в міжнародному маркетингу важливе значення надається і невербальній мові.
Така мова є важливим засобом комунікації за допомогою різних рухів тіла, жестів і міміки.
2.3.3. Які особливості вивчення елементу “цінності та ставлення (установки)” в міжнародному маркетингу?
Маркетинг, зокрема міжнародний, виділяє в культурі первинні (наприклад, необхідність одружуватися) і вторинні цінності (наприклад, необхідність раннього вступу до браку). Якщо первинні цінності не піддаються зміні, то на вторинні цінності можна впливати певною мірою.
Людські цінності і установки відображають релігійні або моральні переконання людей, відношення до часу, досягнень, роботи, успіху, змін, наукових методів, ризику, жінок, сім’ї, дітей, здоров’я і т. ін.
Відповідно до них кожна людина визначає для себе, наскільки правильні його дії і вчинки, що для неї важливо і що небажано.
При цьому культурні цінності суспільства знаходять свій вираз у відношенні людей до самих себе, до тих, що їх оточують, до фірм, суспільства, природи. Розуміння людських цінностей і установок дозволяє маркетологам розробляти більш обгрунтовані стратегії міжнародного маркетингу і успішніше їх реалізовувати на зарубіжних ринках.
2.3.4. Які особливості вивчення елементу “звичаї і манери” в міжнародному маркетингу?
Звичаї і манери охоплюють всі сторони людської діяльності і є різними для окремих країн. Наприклад, в Японії прийнято вважати, що для приготування рису потрібно використовувати спеціальну піч, яку не можна використовувати для приготування іншої їжі. Якщо це не дотримується, то, на їх думку, рис може бути забрудненим, що неприйнятно для японців.
В міжнародному маркетингу вважається, що розуміння звичаїв і манер має особливо важливе значення при проведенні переговорів, в процесі підготовки і укладання міжнародних угод.
В багатьох країнах вважається, що іноземні бізнесмени повинні дотримуватись існуючих звичаїв і манер.
Наприклад, слід враховувати, що японські менеджери на переговорах вважають за краще слухати, і чим вище їх ранг, тим більше вони мовчать. Менеджери Південної Африки розмовляють зі своїми співбесідниками, знаходячись на дуже близькій відстані.
У Франції оптові торговці не бажають займатися просуванням товарів на ринок. Вони запрошують у роздрібних торговців, який товар і в якій кількості їм потрібний, і поставляють його. Звичайно, залучити французьких оптовиків до участі в справі просування товару партнерові не вдається.
При обміні візитними картками американець зазвичай лише нашвидку погляне на візитку свого партнера і недбало засуне її в свою кишеню, проте це не означає зневаги. Японець же уважно вивчить картку партнера, звертаючи особливу увагу на посаду співробітника в компанії, прочитає вголос прізвище і ім’я, щоб переконатися в правильності читання ієрогліфів в даному випадку, і так далі. При цьому прийнято вручати візитну картку в першу чергу найповажнішій особі.





Related posts:
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.4.18. Яке значення відіграють культурні виміри при формуванні реклами? Особливе значення для адаптації невербальних елементів оформлення міжнародної реклами мають різні споживацькі тлумачення символів, зображень й естетики, що використовуються в рекламі. При цьому, доцільно враховувати основні міжкультурні відмінності в невербальній комунікації. Культурно обумовлена адаптація необхідна також з огляду на різне ставлення до еротичної привабливості і сексуальності. Хоч еротичні мотиви мають велике значення в рекламному повідомленні, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3.2. Які особливості вивчення елементу “мова” в міжнародному маркетингу? 2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи? Культура (від лат. cultura – виховання, освіта, розвиток, шанування) – історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який відображається в типах та формах організації життя та діяльності людей, а також у створюваних ними матеріальних та духовних цінностях. Елементи культури. Соціально-культурне середовище визначається всіма аспектами […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3.4. Які особливості вивчення елементу “звичаї і манери” в міжнародному маркетингу? 2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи? Культура (від лат. cultura – виховання, освіта, розвиток, шанування) – історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який відображається в типах та формах організації життя та діяльності людей, а також у створюваних ними матеріальних та духовних цінностях. Елементи культури. Соціально-культурне середовище визначається всіма аспектами […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? Виходячи на конкретний зовнішній ринок, фірма повинна за можливості враховувати всі чинники, що надають як безпосередній, так і непрямий вплив на ефективність її підприємницької діяльності. Дія всіх таких чинників і визначає середовище міжнародного маркетингу. Середовище міжнародного маркетингу необхідно вивчати і враховувати незалежно від того, де знаходиться фірма яка здійснює […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2. Економічне середовище міжнародного маркетингу 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? Виходячи на конкретний зовнішній ринок, фірма повинна за можливості враховувати всі чинники, що надають як безпосередній, так і непрямий вплив на ефективність її підприємницької діяльності. Дія всіх таких чинників і визначає середовище міжнародного маркетингу. Середовище міжнародного маркетингу необхідно вивчати і враховувати незалежно від того, де знаходиться фірма яка здійснює […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3.3. Які особливості вивчення елементу “цінності та ставлення (установки)” в міжнародному маркетингу? 2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи? Культура (від лат. cultura – виховання, освіта, розвиток, шанування) – історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який відображається в типах та формах організації життя та діяльності людей, а також у створюваних ними матеріальних та духовних цінностях. Елементи культури. Соціально-культурне середовище визначається всіма аспектами […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.14. В чому полягають особливості міжнародного маркетингу? Як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі не існує єдиного визначення глобалізації. Проте, частіш за все глобалізація розглядається як одна з фаз закономірного розвитку історичного процесу, що обумовлена все більш зростаючою взаємозалежністю країн і мезоекономічних структур і що характеризується тотальною уніфікацією світопорядку. Вказана уніфікація знаходить своє відображення в прагненні людей різних країн до загальної […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2.2. Які чинники визначають середовище міжнародного маркетингу? 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? Виходячи на конкретний зовнішній ринок, фірма повинна за можливості враховувати всі чинники, що надають як безпосередній, так і непрямий вплив на ефективність її підприємницької діяльності. Дія всіх таких чинників і визначає середовище міжнародного маркетингу. Середовище міжнародного маркетингу необхідно вивчати і враховувати незалежно від того, де знаходиться фірма яка здійснює […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1. Основи міжнародного маркетингу Перебудова економіки України на ринкових засадах супроводжується дедалі більшим залученням нашої країни до існуючої системи світоторговельних зв’язків. XXI століття відкриває сприятливі перспективи щодо посилення ефективності зовнішньоторговельної діяльності України за рахунок оптимального використання переваг світогосподарського та міжнародного поділу праці. Водночас залишаються складні проблеми інтегрування народного господарства у світовий ринок. Наша держава певною мірою є “новачком” серед […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.20. Хто виступає суб’єктами міжнародного маркетингу? У літературі з маркетингу можна зустріти думку, що міжнародний маркетинг є нічим іншим як складовою частиною або в будь-кому випадку різновидом регіонального маркетингу. Така позиція на перший погляд видається небезпідставною. Між тим, регіональний маркетинг, який частіше за інші більш обгрунтовано об’єднується із комунальним, має справу з географічно розділеними спільнотами людей, що розглядаються як єдине ціле. […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.1. Чим обумовлено появу міжнародного маркетингу? Перебудова економіки України на ринкових засадах супроводжується дедалі більшим залученням нашої країни до існуючої системи світоторговельних зв’язків. XXI століття відкриває сприятливі перспективи щодо посилення ефективності зовнішньоторговельної діяльності України за рахунок оптимального використання переваг світогосподарського та міжнародного поділу праці. Водночас залишаються складні проблеми інтегрування народного господарства у світовий ринок. Наша держава певною мірою є “новачком” серед […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.12. Яким чином глобалізація світової економіки сприяє розвитку міжнародного маркетингу? Як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі не існує єдиного визначення глобалізації. Проте, частіш за все глобалізація розглядається як одна з фаз закономірного розвитку історичного процесу, що обумовлена все більш зростаючою взаємозалежністю країн і мезоекономічних структур і що характеризується тотальною уніфікацією світопорядку. Вказана уніфікація знаходить своє відображення в прагненні людей різних країн до загальної […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.23. Чи є доцільною реалізація міжнародного маркетингу? Розглядаючи позитивні чинники виходу на зовнішні ринки, слід мати на увазі, що не завжди може бути забезпечений необхідний позитивний результат від впливу даного чинника. Крім того, при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності фірма може зіткнутися з цілим рядом специфічних проблем, що невластиві внутрішньому ринку. Деколи зовнішньоекономічна діяльність вигідна країні, але не завжди є доцільною для фірми. Іноді […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.7. Які існують етапи розвитку міжнародного маркетингу? Еволюція міжнародного маркетингу здійснювалась у п’ять етапів: Перший етап – традиційний маркетинг; Другий етап – експортний маркетинг; Третій етап – міжнародний маркетинг; Четвертий етап – багатонаціональний маркетинг; П’ятий етап – глобальний маркетинг. Слід зауважити, що кожен з наступних етапів є логічним продовженням попереднього етапу розвитку маркетингу. Традиційний маркетинг – це традиційний продаж товарів за кордон, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.18. Що є мотивом міжнародного маркетингу? Можна виділити три аспекти, які привели до виділення міжнародного маркетингу у самостійний напрям: 1. Велика, порівняно з внутрішнім маркетингом, потреба в інформації. 2. Велика складність отримання інформації. 3. Нетрадиційні й більш високі ризики. Отже, підприємство, що працює на зовнішньому ринку, зустрічається з фактом різкого зростання інформаційної потреби. Вона виникає в результаті примноження параметрів рішення, про […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.24. Чим обумовлено необхідність використання міжнародного маркетингу українськими фірмами? Розглядаючи позитивні чинники виходу на зовнішні ринки, слід мати на увазі, що не завжди може бути забезпечений необхідний позитивний результат від впливу даного чинника. Крім того, при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності фірма може зіткнутися з цілим рядом специфічних проблем, що невластиві внутрішньому ринку. Деколи зовнішньоекономічна діяльність вигідна країні, але не завжди є доцільною для фірми. Іноді […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.9. Яка основна мета використання міжнародного маркетингу для фірми? До основних причин появи концепції глобального маркетингу можна віднести наступні: O формування однорідного ринку країн “Тріади” (Північна Америка, Європа, Південно-Східна Азія) завдяки інтенсивному розвитку зв’язку, транспорту, туризму. O необхідність стрімкого розповсюдження технічних та технологічних винаходів унаслідок високого рівня конкуренції всередині “Тріади”; O економічна необхідність інтернаціоналізації діяльності внаслідок того, що вартість розробки деяких видів обладнання настільки […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.3. Інформаційне середовище міжнародного маркетингу – інтернет, екстранет, інтранет 1.3.1. Які можливості міжнародній маркетинговій діяльності додає використання інформаційних систем? Індустрія інформації, інформаційних систем і мереж зв’язку, а також інформаційної техніки має величезне значення для розвитку міжнародного маркетингу і вирішення маркетингових завдань, оскільки дозволяє маркетологам проводити широкомасштабні і глибокі маркетингові дослідження, оперувати величезною кількістю даних пов’язаних зі світовим маркетинговим середовищем, ринками, товарами і фірмами зарубіжних […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2.3. Що таке економічне середовище міжнародного маркетингу? Міжнародне середовище – це сукупність економічних, соціально-культурних, політико-правових та інших умов, процесів, чинників, що сприяють розвиткові міжнародної маркетингової діяльності або її ускладнюють. Міжнародне економічне середовище – сукупність економічних умов, процесів, чинників, що сприяють чи протидіють розвиткові міжнародної маркетингової діяльності. Для того, щоб точніше охарактеризувати економічне середовище міжнародного маркетингу, зазвичай виділяють чотири групи чинників (показників), що […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.10. В чому полягає економічна та психографічна мета міжнародного маркетингу? До основних причин появи концепції глобального маркетингу можна віднести наступні: O формування однорідного ринку країн “Тріади” (Північна Америка, Європа, Південно-Східна Азія) завдяки інтенсивному розвитку зв’язку, транспорту, туризму. O необхідність стрімкого розповсюдження технічних та технологічних винаходів унаслідок високого рівня конкуренції всередині “Тріади”; O економічна необхідність інтернаціоналізації діяльності внаслідок того, що вартість розробки деяких видів обладнання настільки […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 3.1.6. Які існують класифікації цілей стратегічного планування міжнародного маркетингу? В змістовному розумінні стратегічне планування охоплює деталі, пов’язані з дією в певний час маркетингової стратегії. Тобто співвідношення “стратегія – стратегічний план”, аналогічне співвідношенню “мета – завдання”. Тривалість періоду, на який складається стратегічний план, залежить від багатьох факторів. Відповідно його варіації можуть мати від одно – або двомісячного терміну (при виробництві, орієнтованому на моду) до кількох […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 4.1.7. Які існують товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу? Товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу, що використовуються у практиці сучасних міжнародних фірм можна представити в узагальненому вигляді наступним переліком: – стратегія “простого розширення”; – стратегія адаптації продукції; – стратегія “зворотного розширення”; – стратегія нових винаходів. Стратегія “простого розширення” – фірма використовує один і той же товар для внутрішнього і зовнішнього ринку. Цей простий підхід дозволяє […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.1.3. Як міждержавні угоди впливають на середовище міжнародного маркетингу? 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.2. Правове середовище міжнародного маркетингу 2.2.1. Як визначити правове середовище міжнародного маркетингу? Правове середовище міжнародного маркетингу визначається наявністю правових норм, що регламентують як підприємницьку діяльність взагалі, так і зовнішньоекономічну діяльність зокрема. При цьому правові основи бізнесу на зовнішніх ринках регулюються нормами міжнародного приватного права. З урахуванням того, що постійно посилюється інтеграція окремих держав, розвивається світовий ринок, здійснюється інтернаціоналізація економічних процесів, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.15. Що сприяло виокремленню міжнародного маркетингу в самостійний напрям? Можна виділити три аспекти, які привели до виділення міжнародного маркетингу у самостійний напрям: 1. Велика, порівняно з внутрішнім маркетингом, потреба в інформації. 2. Велика складність отримання інформації. 3. Нетрадиційні й більш високі ризики. Отже, підприємство, що працює на зовнішньому ринку, зустрічається з фактом різкого зростання інформаційної потреби. Вона виникає в результаті примноження параметрів рішення, про […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.4. Соціально-культурне середовище міжнародного маркетингу 2.4.1. Чим визначено культурну складову ефективності підприємницької політики? Як вже зазначалось, культура однаково не впливає на всі напрямки підприємницької політики. Найбільш значимим цей вплив є на процес управління персоналом і сферу поведінки. її ефективність визначається як міжкультурною, так і соціальною та управлінською компетентністю. Міжкультурна компетентність – це спроможність поводити себе в інших культурних умовах так […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.2.1. Як визначити правове середовище міжнародного маркетингу? 2.2.1. Як визначити правове середовище міжнародного маркетингу? Правове середовище міжнародного маркетингу визначається наявністю правових норм, що регламентують як підприємницьку діяльність взагалі, так і зовнішньоекономічну діяльність зокрема. При цьому правові основи бізнесу на зовнішніх ринках регулюються нормами міжнародного приватного права. З урахуванням того, що постійно посилюється інтеграція окремих держав, розвивається світовий ринок, здійснюється інтернаціоналізація економічних процесів, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – Розділ 2. ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ТА СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ МІЖНАРОДНОГО МАРКЕТИНГУ 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 5.1. Міжнародна товарна політика. Основні товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу 5.1. Міжнародна товарна політика. Основні товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу 5.1.1. В чому полягає специфіка товарної політики на зовнішніх ринках? На зовнішніх ринках вимоги до одних і тих самих товарів значно розрізняються для кожної з країн. Ці відмінності багато в чому визначаються існуючим рівнем соціально-економічного розвитку кожної з країн і характерним для неї станом культурного […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи? 2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи? Культура (від лат. cultura – виховання, освіта, розвиток, шанування) – історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який відображається в типах та формах організації життя та діяльності людей, а також у створюваних ними матеріальних та духовних цінностях. Елементи культури. Соціально-культурне середовище визначається всіма аспектами […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 6.4.13.Як визначити культурні відмінності? Основні завдання міжнародної реклами виходять зі сформульованого Льовісом правила “AIDA”. В основу цього правила покладено чотири ступені сприйняття реклами: увага (Attention), інтерес (Interest), бажання (Desire), дія (Action). Відповідно до даного правила зазвичай як основні завдання міжнародної реклами розглядають: – забезпечення обізнаності про товар; – інформування потенційних покупців про товар, його властивості і достоїнства; – спонука […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – ЧАСТИНА І. МІЖНАРОДНИЙ МАРКЕТИНГ В СИСТЕМІ СВІТОГОСПОДАРСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА Перебудова економіки України на ринкових засадах супроводжується дедалі більшим залученням нашої країни до існуючої системи світоторговельних зв’язків. XXI століття відкриває сприятливі перспективи щодо посилення ефективності зовнішньоторговельної діяльності України за рахунок оптимального використання переваг світогосподарського та міжнародного поділу праці. Водночас залишаються складні проблеми інтегрування народного господарства у світовий ринок. Наша держава певною мірою є “новачком” серед […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.19. Чи є міжнародний маркетинг складовою регіонального маркетингу? У літературі з маркетингу можна зустріти думку, що міжнародний маркетинг є нічим іншим як складовою частиною або в будь-кому випадку різновидом регіонального маркетингу. Така позиція на перший погляд видається небезпідставною. Між тим, регіональний маркетинг, який частіше за інші більш обгрунтовано об’єднується із комунальним, має справу з географічно розділеними спільнотами людей, що розглядаються як єдине ціле. […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.13. Чим обумовлено появу потреби у міжнародному маркетингу? Як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі не існує єдиного визначення глобалізації. Проте, частіш за все глобалізація розглядається як одна з фаз закономірного розвитку історичного процесу, що обумовлена все більш зростаючою взаємозалежністю країн і мезоекономічних структур і що характеризується тотальною уніфікацією світопорядку. Вказана уніфікація знаходить своє відображення в прагненні людей різних країн до загальної […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3.8. Які особливості вивчення елементу “етика” в міжнародному маркетингу? В теорії міжнародного маркетингу етику прийнято розглядати як науку про мораль. Вона по суті характеризує набір стандартів, що визначають, що добре, що погано, що є добро і зло, користь і шкода, що прийнятно, а що неприпустимо. Вказаний набір стандартів має свою специфіку для кожної конкретної культури. Тому залежно від того, в якому культурному середовищі здійснюються […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 3.1.2. Що таке планування в міжнародному маркетингу? 3.1. Основні напрями та особливості, типи та стадії міжнародних маркетингових досліджень 3.1.1. Для чого потрібне маркетингове дослідження міжнародних ринків? Основне призначення міжнародного маркетингу полягає в тому, щоб виявити реальні потреби і потреби споживачів товару на зарубіжних ринках і забезпечити їх задоволення краще, ніж це роблять конкуренти. Зробити так буде можливо лише тоді, коли менеджери фірми […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.4.3. Які особливості вивчення субкультури в міжнародному маркетингу? Культуру потрібно розуміти як систему основних сприйнять і цінностей, що розвинулась у результаті спільного життя людей, є спільною для багатьох з них і її вплив помітний завдяки культурним і субкультурним нормам – одним з найважливіших детермінантів поведінки. Кожна культура охоплює субкультури – “групи людей, які визнають певну систему цінностей, що базується на їх життєвому досвіді […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.6. Які існують критерії типізації маркетингу? У більшості визначень маркетинг розглядається як людська діяльність, направлена на забезпечення побажань і потреб шляхом обміну. Це означає що реалізація маркетингу покликана забезпечити ефективне здійснення обміну. Так само у випадку міжнародного маркетингу мова може йти про забезпечення ефективного обміну, тільки тепер такий обмін здійснюється на зовнішніх ринках. Щоб такий обмін був ефективним, діяльність фірми направлена […]...