Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.18. Що є мотивом міжнародного маркетингу?
Можна виділити три аспекти, які привели до виділення міжнародного маркетингу у самостійний напрям:
1. Велика, порівняно з внутрішнім маркетингом, потреба в інформації.
2. Велика складність отримання інформації.
3. Нетрадиційні й більш високі ризики.
Отже, підприємство, що працює на зовнішньому ринку, зустрічається з фактом різкого зростання інформаційної потреби. Вона виникає в результаті примноження параметрів рішення, про що вже йшлося. Тут слід було б особливо підкреслити ту обставину, що підприємство не може дозволити собі знехтувати якимось інформаційним напрямом або недостатньо глибоко аналізувати дані, оскільки це призводить до великих, іноді навіть згубних втрат. Для нього ризиковані ситуації наставатимуть несподівано, і якщо не вироблена система їх прогнозування, менеджери будуть неспроможні вживати ефективних заходів для виходу зі складних станів.
Ризики – це лише одна сторона, з якою пов’язана потреба в інформації. Другою стороною є шанси. Якщо підприємство володіє повною інформацією про ринок, воно набуває більшої готовності для своєчасного і повного використання наявних шансів. Отже, інформація є умовою виправданих ризиків або ж забезпечення збалансованості шансів і ризиків.
1.1.16. Що спільного між внутрішнім та міжнародним маркетингом?
Зміст завдань, що вирішуються з використанням маркетингу на світовому ринку, має свою специфіку і до того ж в їх перелік можуть входити додаткові завдання, не властиві маркетингу що реалізовується на національному ринку. Проте принципи і інструменти, що використовуються при реалізації маркетингу на національному і зовнішніх ринках, не мають істотних відмінностей.
До спільних рис внутрішнього та міжнародного маркетингу можна віднести:
O єдину мету;
O єдині інструменти маркетингу (сегментація, адаптація, реклама, ціноутворення і т. ін.);
O єдиний склад чинників зовнішнього середовища;
O універсальність базових елементів ринкового середовища (попит, пропозиція, ЖЦТ і т. ін.) та наукової концепції ринку.
1.1.17. Чим відрізняється міжнародний маркетинг від внутрішнього?
Завдання, що вирішуються міжнародним маркетингом є складнішими, і для знаходження їх рішення необхідні значні витрати. Вони обумовлені:
O необхідністю дослідження кожного конкретного зовнішнього ринку і визначення доцільності виходу на нього;
O складністю, проте обов’язковістю урахування усіх елементів середовища;
O необхідністю розробки обгрунтованої політики просування товару на обраному зовнішньому ринку;
O проблемою збереження частки ринку;
O можливістю вибору ринку або виходу з нього;
O необхідністю визначення ефективної цінової політики;
O необхідністю адаптації товарів, що виробляються до умов цільового ринку;
O необхідністю створення каналів розподілу і забезпечення ефективного функціонування на зовнішніх ринках.
Вказані витрати неможливо співвіднести до аналогічних витрат на внутрішньому ринку. Тому необхідний ретельний економічний аналіз витрат і можливостей фірми на окремому зовнішньому ринку, що дозволяє зробити висновок про доцільність виходу на цей ринок і можливості досягнення на ньому передбачуваних кінцевих результатів.
1.1.18. Що є мотивом міжнародного маркетингу?
Міжнародний маркетинг значною мірою може розумітися через призму мотивів, які притаманні підприємствам, що виходять на світовий ринок, їх необхідно знати при конкретизації поняттєвих основ проблеми. Досить детальну систематизацію мотивів зробив Е. Г. Валльдорф [69, с.21]. Він виділяє десять напрямів, які тезисно можна сформулювати таким чином:
1. Розвиток внутрішнього ринку (насиченість ринку товарами; підсилення тиску конкурентів; зростання залежності від посередницької торгівлі, особливо в питаннях якості, цін, капіталовіддачі й розширення виробництва; зростання зборів, пов’язаних, із захистом навколишнього середовища; труднощі дотримання соціального законодавства), за якого вигідно вкладати капітал за кордоном.
2. Активність зарубіжного конкурента і його успіхи на внутрішньому ринку змушують шукати власний ангажемент. Не в останню чергу це пов’язано з необхідністю підтримання свого іміджу на належному рівні.
3. Переборення залежності від внутрішнього ринку і “розсіювання” ризику шляхом завоювання іноземних ринків.
4. Розв’язання проблеми залежності фірми від сезонних коливань попиту на внутрішньому ринку.
5. Поліпшення завантаження наявних потужностей і тих, що буде створено додатково.
6. Зниження витрат на заробітну плату, сировину, транспорт, зменшення податкових виплат, зокрема шляхом використання різних форм виробництва продукції за кордоном, включаючи навіть реімпорт із відповідними ціновими пільгами для внутрішнього ринку.
7. Використання державних програм сприяння, що діють у своїй країні або у країні перебування.
8. Підвищення ефективності збутової діяльності шляхом підсилення ринкових позицій, наприклад, на основі створення відділень, філіалів і дочірніх підприємств, розширення мережі сервісних пунктів.
9. Компенсація коливань валютного курсу шляхом організації часткового виробництва і збуту у відповідних країнах.
10. Отримання доступу до “Know-how”, який є можливим за умови тривалості ангажементу на відповідних зарубіжних ринках, наприклад, у формі партнерства з іноземними фірмами.
11. Наявність потреби у тому, щоб обійти тарифні й адміністративні перепони імпорту за допомогою форм прямого ангажементу на зарубіжному ринку.
12. Забезпечення довгострокового успішного збуту і відповідно економічного росту.
13. Зниження загальних ризиків шляхом їх віднесення на більший обсяг продукції, частина з яких виробляється на своїх зарубіжних фірмах.
14. Вивільнення висококваліфікованого кадрового персоналу для вирішення більш складних завдань у своїй країні шляхом перенесення за кордон виробництва окремих виробів або комплектуючих до них (наприклад, “contract manufacturing)), збирання).
15. Стабілізація цінової політики або розширення рамок для її здійснення на внутрішньому і зарубіжному ринках із застосуванням дегресії відносно кількості продукції.
Related posts:
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.15. Що сприяло виокремленню міжнародного маркетингу в самостійний напрям? Можна виділити три аспекти, які привели до виділення міжнародного маркетингу у самостійний напрям: 1. Велика, порівняно з внутрішнім маркетингом, потреба в інформації. 2. Велика складність отримання інформації. 3. Нетрадиційні й більш високі ризики. Отже, підприємство, що працює на зовнішньому ринку, зустрічається з фактом різкого зростання інформаційної потреби. Вона виникає в результаті примноження параметрів рішення, про […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? Виходячи на конкретний зовнішній ринок, фірма повинна за можливості враховувати всі чинники, що надають як безпосередній, так і непрямий вплив на ефективність її підприємницької діяльності. Дія всіх таких чинників і визначає середовище міжнародного маркетингу. Середовище міжнародного маркетингу необхідно вивчати і враховувати незалежно від того, де знаходиться фірма яка здійснює […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2. Економічне середовище міжнародного маркетингу 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? Виходячи на конкретний зовнішній ринок, фірма повинна за можливості враховувати всі чинники, що надають як безпосередній, так і непрямий вплив на ефективність її підприємницької діяльності. Дія всіх таких чинників і визначає середовище міжнародного маркетингу. Середовище міжнародного маркетингу необхідно вивчати і враховувати незалежно від того, де знаходиться фірма яка здійснює […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2.2. Які чинники визначають середовище міжнародного маркетингу? 1.2.1. Що таке середовище міжнародного маркетингу? Виходячи на конкретний зовнішній ринок, фірма повинна за можливості враховувати всі чинники, що надають як безпосередній, так і непрямий вплив на ефективність її підприємницької діяльності. Дія всіх таких чинників і визначає середовище міжнародного маркетингу. Середовище міжнародного маркетингу необхідно вивчати і враховувати незалежно від того, де знаходиться фірма яка здійснює […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.23. Чи є доцільною реалізація міжнародного маркетингу? Розглядаючи позитивні чинники виходу на зовнішні ринки, слід мати на увазі, що не завжди може бути забезпечений необхідний позитивний результат від впливу даного чинника. Крім того, при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності фірма може зіткнутися з цілим рядом специфічних проблем, що невластиві внутрішньому ринку. Деколи зовнішньоекономічна діяльність вигідна країні, але не завжди є доцільною для фірми. Іноді […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1. Основи міжнародного маркетингу Перебудова економіки України на ринкових засадах супроводжується дедалі більшим залученням нашої країни до існуючої системи світоторговельних зв’язків. XXI століття відкриває сприятливі перспективи щодо посилення ефективності зовнішньоторговельної діяльності України за рахунок оптимального використання переваг світогосподарського та міжнародного поділу праці. Водночас залишаються складні проблеми інтегрування народного господарства у світовий ринок. Наша держава певною мірою є “новачком” серед […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.1. Чим обумовлено появу міжнародного маркетингу? Перебудова економіки України на ринкових засадах супроводжується дедалі більшим залученням нашої країни до існуючої системи світоторговельних зв’язків. XXI століття відкриває сприятливі перспективи щодо посилення ефективності зовнішньоторговельної діяльності України за рахунок оптимального використання переваг світогосподарського та міжнародного поділу праці. Водночас залишаються складні проблеми інтегрування народного господарства у світовий ринок. Наша держава певною мірою є “новачком” серед […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.24. Чим обумовлено необхідність використання міжнародного маркетингу українськими фірмами? Розглядаючи позитивні чинники виходу на зовнішні ринки, слід мати на увазі, що не завжди може бути забезпечений необхідний позитивний результат від впливу даного чинника. Крім того, при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності фірма може зіткнутися з цілим рядом специфічних проблем, що невластиві внутрішньому ринку. Деколи зовнішньоекономічна діяльність вигідна країні, але не завжди є доцільною для фірми. Іноді […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.9. Яка основна мета використання міжнародного маркетингу для фірми? До основних причин появи концепції глобального маркетингу можна віднести наступні: O формування однорідного ринку країн “Тріади” (Північна Америка, Європа, Південно-Східна Азія) завдяки інтенсивному розвитку зв’язку, транспорту, туризму. O необхідність стрімкого розповсюдження технічних та технологічних винаходів унаслідок високого рівня конкуренції всередині “Тріади”; O економічна необхідність інтернаціоналізації діяльності внаслідок того, що вартість розробки деяких видів обладнання настільки […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.1.3. Як міждержавні угоди впливають на середовище міжнародного маркетингу? 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.20. Хто виступає суб’єктами міжнародного маркетингу? У літературі з маркетингу можна зустріти думку, що міжнародний маркетинг є нічим іншим як складовою частиною або в будь-кому випадку різновидом регіонального маркетингу. Така позиція на перший погляд видається небезпідставною. Між тим, регіональний маркетинг, який частіше за інші більш обгрунтовано об’єднується із комунальним, має справу з географічно розділеними спільнотами людей, що розглядаються як єдине ціле. […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.10. В чому полягає економічна та психографічна мета міжнародного маркетингу? До основних причин появи концепції глобального маркетингу можна віднести наступні: O формування однорідного ринку країн “Тріади” (Північна Америка, Європа, Південно-Східна Азія) завдяки інтенсивному розвитку зв’язку, транспорту, туризму. O необхідність стрімкого розповсюдження технічних та технологічних винаходів унаслідок високого рівня конкуренції всередині “Тріади”; O економічна необхідність інтернаціоналізації діяльності внаслідок того, що вартість розробки деяких видів обладнання настільки […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 4.1.7. Які існують товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу? Товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу, що використовуються у практиці сучасних міжнародних фірм можна представити в узагальненому вигляді наступним переліком: – стратегія “простого розширення”; – стратегія адаптації продукції; – стратегія “зворотного розширення”; – стратегія нових винаходів. Стратегія “простого розширення” – фірма використовує один і той же товар для внутрішнього і зовнішнього ринку. Цей простий підхід дозволяє […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – Розділ 2. ПОЛІТИКО-ПРАВОВЕ ТА СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ СЕРЕДОВИЩЕ МІЖНАРОДНОГО МАРКЕТИНГУ 2.1. Політичне середовище міжнародного маркетингу 2.1.1. Чим визначено політичне середовище міжнародного маркетингу? Жодна фірма не може ефективно здійснювати свою підприємницьку діяльність на зовнішніх ринках, не враховуючи політичне середовище, що склалося, в тій державі, в якій вона присутня. Крім того, вона повинна зважати на міжнародне політичне середовище. Що стосується політичного середовища країни місцезнаходження фірми, то воно […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.14. В чому полягають особливості міжнародного маркетингу? Як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі не існує єдиного визначення глобалізації. Проте, частіш за все глобалізація розглядається як одна з фаз закономірного розвитку історичного процесу, що обумовлена все більш зростаючою взаємозалежністю країн і мезоекономічних структур і що характеризується тотальною уніфікацією світопорядку. Вказана уніфікація знаходить своє відображення в прагненні людей різних країн до загальної […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.12. Яким чином глобалізація світової економіки сприяє розвитку міжнародного маркетингу? Як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі не існує єдиного визначення глобалізації. Проте, частіш за все глобалізація розглядається як одна з фаз закономірного розвитку історичного процесу, що обумовлена все більш зростаючою взаємозалежністю країн і мезоекономічних структур і що характеризується тотальною уніфікацією світопорядку. Вказана уніфікація знаходить своє відображення в прагненні людей різних країн до загальної […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.2. Правове середовище міжнародного маркетингу 2.2.1. Як визначити правове середовище міжнародного маркетингу? Правове середовище міжнародного маркетингу визначається наявністю правових норм, що регламентують як підприємницьку діяльність взагалі, так і зовнішньоекономічну діяльність зокрема. При цьому правові основи бізнесу на зовнішніх ринках регулюються нормами міжнародного приватного права. З урахуванням того, що постійно посилюється інтеграція окремих держав, розвивається світовий ринок, здійснюється інтернаціоналізація економічних процесів, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.3. Інформаційне середовище міжнародного маркетингу – інтернет, екстранет, інтранет 1.3.1. Які можливості міжнародній маркетинговій діяльності додає використання інформаційних систем? Індустрія інформації, інформаційних систем і мереж зв’язку, а також інформаційної техніки має величезне значення для розвитку міжнародного маркетингу і вирішення маркетингових завдань, оскільки дозволяє маркетологам проводити широкомасштабні і глибокі маркетингові дослідження, оперувати величезною кількістю даних пов’язаних зі світовим маркетинговим середовищем, ринками, товарами і фірмами зарубіжних […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.2.1. Як визначити правове середовище міжнародного маркетингу? 2.2.1. Як визначити правове середовище міжнародного маркетингу? Правове середовище міжнародного маркетингу визначається наявністю правових норм, що регламентують як підприємницьку діяльність взагалі, так і зовнішньоекономічну діяльність зокрема. При цьому правові основи бізнесу на зовнішніх ринках регулюються нормами міжнародного приватного права. З урахуванням того, що постійно посилюється інтеграція окремих держав, розвивається світовий ринок, здійснюється інтернаціоналізація економічних процесів, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.7. Які існують етапи розвитку міжнародного маркетингу? Еволюція міжнародного маркетингу здійснювалась у п’ять етапів: Перший етап – традиційний маркетинг; Другий етап – експортний маркетинг; Третій етап – міжнародний маркетинг; Четвертий етап – багатонаціональний маркетинг; П’ятий етап – глобальний маркетинг. Слід зауважити, що кожен з наступних етапів є логічним продовженням попереднього етапу розвитку маркетингу. Традиційний маркетинг – це традиційний продаж товарів за кордон, […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.3. культурні виміри в системі міжнародного маркетингу 2.3.1. Як визначити культуру та її основні елементи? Культура (від лат. cultura – виховання, освіта, розвиток, шанування) – історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил та здібностей людини, який відображається в типах та формах організації життя та діяльності людей, а також у створюваних ними матеріальних та духовних цінностях. Елементи культури. Соціально-культурне середовище визначається всіма аспектами […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 5.1. Міжнародна товарна політика. Основні товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу 5.1. Міжнародна товарна політика. Основні товарні стратегії сучасного міжнародного маркетингу 5.1.1. В чому полягає специфіка товарної політики на зовнішніх ринках? На зовнішніх ринках вимоги до одних і тих самих товарів значно розрізняються для кожної з країн. Ці відмінності багато в чому визначаються існуючим рівнем соціально-економічного розвитку кожної з країн і характерним для неї станом культурного […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.6. Які існують критерії типізації маркетингу? У більшості визначень маркетинг розглядається як людська діяльність, направлена на забезпечення побажань і потреб шляхом обміну. Це означає що реалізація маркетингу покликана забезпечити ефективне здійснення обміну. Так само у випадку міжнародного маркетингу мова може йти про забезпечення ефективного обміну, тільки тепер такий обмін здійснюється на зовнішніх ринках. Щоб такий обмін був ефективним, діяльність фірми направлена […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 3.1.6. Які існують класифікації цілей стратегічного планування міжнародного маркетингу? В змістовному розумінні стратегічне планування охоплює деталі, пов’язані з дією в певний час маркетингової стратегії. Тобто співвідношення “стратегія – стратегічний план”, аналогічне співвідношенню “мета – завдання”. Тривалість періоду, на який складається стратегічний план, залежить від багатьох факторів. Відповідно його варіації можуть мати від одно – або двомісячного терміну (при виробництві, орієнтованому на моду) до кількох […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.2.3. Що таке економічне середовище міжнародного маркетингу? Міжнародне середовище – це сукупність економічних, соціально-культурних, політико-правових та інших умов, процесів, чинників, що сприяють розвиткові міжнародної маркетингової діяльності або її ускладнюють. Міжнародне економічне середовище – сукупність економічних умов, процесів, чинників, що сприяють чи протидіють розвиткові міжнародної маркетингової діяльності. Для того, щоб точніше охарактеризувати економічне середовище міжнародного маркетингу, зазвичай виділяють чотири групи чинників (показників), що […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.17. Чим відрізняється міжнародний маркетинг від внутрішнього? Можна виділити три аспекти, які привели до виділення міжнародного маркетингу у самостійний напрям: 1. Велика, порівняно з внутрішнім маркетингом, потреба в інформації. 2. Велика складність отримання інформації. 3. Нетрадиційні й більш високі ризики. Отже, підприємство, що працює на зовнішньому ринку, зустрічається з фактом різкого зростання інформаційної потреби. Вона виникає в результаті примноження параметрів рішення, про […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 1.1.19. Чи є міжнародний маркетинг складовою регіонального маркетингу? У літературі з маркетингу можна зустріти думку, що міжнародний маркетинг є нічим іншим як складовою частиною або в будь-кому випадку різновидом регіонального маркетингу. Така позиція на перший погляд видається небезпідставною. Між тим, регіональний маркетинг, який частіше за інші більш обгрунтовано об’єднується із комунальним, має справу з географічно розділеними спільнотами людей, що розглядаються як єдине ціле. […]...
- Міжнародний маркетинг – Барановська М. І. – 2.4. Соціально-культурне середовище міжнародного маркетингу 2.4.1. Чим визначено культурну складову ефективності підприємницької політики? Як вже зазначалось, культура однаково не впливає на всі напрямки підприємницької політики. Найбільш значимим цей вплив є на процес управління персоналом і сферу поведінки. її ефективність визначається як міжкультурною, так і соціальною та управлінською компетентністю. Міжкультурна компетентність – це спроможність поводити себе в інших культурних умовах так […]...