Міжнародні організації – Кучик О. С – 3.2.2.3. Спеціальні інституції спільноти

Андський резервний фонд (АРФ) заснований у 1976 році в Боготі, Колумбія, для надання допомоги країнам-членам у вирішенні проблем платіжного балансу. Це фінансовий інститут АСН, який керує частиною резервів держав-учасниць договору для узгодження фінансової та валютної політики, а також підтримання платіжного балансу. Цей інститут дає рекомендації щодо покращення інвестиційного клімату, уникнення кризових ситуацій в економіках країн-членів з питань банківського, фінансового та кредитного законодавства. Завдяки створенню АРФ у систему розрахунків вдалося ввести нову одиницю – андське песо, яке в основному використовується у спільній торгівлі та туризмі, а також як додатковий захист короткотермінового кредиту. Штаб-квартира АРФ знаходиться у Боготі.

Університет АСН “Сімок Болівар” – допоміжний інститут організації, основними функціями якого є здійснення наукових досліджень щодо різних аспектів регіональної інтеграції, навчання студентів, надання дипломованим спеціалістам другої вищої освіти, співпраця з ВНЗ країн-членів АСН, розробка освітніх програм, надання консультаційної допомоги органам та інститутам організації. Штаб-квартира Університету АСН “Сімон Болівар” знаходиться у Сукрі (Болівія).

Консультаційна рада підприємців АСН – інститут консультаційного характеру, що складається з 4 делегатів, обраних серед керівників вищої ланки найбільш впливових асоціацій підприємців країн-членів АСН. Основним його завданням є забезпечення участі підприємницького сектора у побудові внутрішнього ринку. Рада дає оцінку планам дій та програмам із регіональної інтеграції в аспекті розвитку підприємництва у країнах-членах. Ці документи мають консультативний характер та скеровуються у Раду міністрів закордонних справ, Комісію чи Генеральний секретаріат АСН. На вимогу цих органів Консультаційна рада може подавати свої висновки і з інших питань. Штаб-квартира Консультаційної ради підприємців АСН знаходиться у Лімі (Перу).

Консультаційна рада з робочих питань – допоміжний інститут, який також наділений дорадчими функціями і складається із представників профспілок країн-членів АСН. Його основною функцією є забезпечення участі середнього класу в реалізації інтеграційної політики та формуванні спільного ринку. Оперативна діяльність аналогічна діяльності Консультаційної ради підприємців АСН. Штаб-квартирою Ради було обрано Каракас (Венесуела), а місцезнаходженням Технічного секретаріату Консультаційної ради з робочих питань стала Ліма (Перу).

Андська корпорація розвитку (АКР) – основна кредитно-фінансова установа угруповання – заснована 1968 року у Каракасі, Венесуела. До її складу входять, окрім 5 країн-членів АСН, також Мексика, Тринідад і Тобаго (з 1994 року), Бразилія (з 1995 року).

Андська корпорація розвитку розпочала кредитні операції з 1970 року. АКР діє як багатофункціональний банк та агентство з економічного і фінансового сприяння на засадах незалежності, автономності, суверенності, невтручання, поваги партнерських прав, солідарності у випадку зовнішньої загрози, допомоги у боротьбі проти агресора і захисту спільних територіальних вод. Функції АКР:

– надання кредитів;

– надання технічної допомоги;

– надання гарантій та авалів;

– участь в акціонерному капіталі підприємств;

– операції спільного фінансування;

– відкриття кредитних ліній підприємствам та банківським установам для фінансування зовнішньоторговельних операцій та поповнення оборотних коштів;

– надання коштів через національні банки країн-членів та кредитування виробничого сектора;

– пряме фінансування підприємств приватного сектора;

– постійний контроль над створенням та станом нових фінансових інструментів відповідно до потреб та можливостей ринку капіталів;

– підтримка підприємств та банків у їх діяльності на місцевих та міжнародних ринках капіталів;

– допомога у проведенні лізингових операцій;

– залучення короткотермінових депозитів та емісія регіональних облігацій;

– надання консалтингових послуг;

– діяльність в якості фінансового агента та ін.

Капітал корпорації становить понад 3 млрд дол. США. Характерно, що АКР може надавати кредити як урядам членів спільноти, так і позазональним країнам. Кредитами можуть користуватися також компанії, що діють в андському субрегіоні. Як позазональні члени в Андській корпорації розвитку беруть участь Бразилія, Мексика, Панама, Парагвай, Тринідад і Тобаго, Чилі, Ямайка. Але діяльність АКР має таку особливість: вона може надавати кредити тим організаціям та підприємствам, які хоч і розташовані в третіх країнах, але у їх діяльності зацікавлена хоча б одна держава андського співтовариства.

Вищим керівним органом АКР є загальне зібрання акціонерів. Правомірність такого зібрання та квоти голосування на ньому визначаються статутом. Акції діляться на три категорії: “А”, підписання яких здійснюється урядами андських країн; “В”, призначені для державних та приватних національних компаній і фізичних осіб; “С” – для позазональних членів, за якими зарезервовано 20 % статутного капіталу.

Загальне зібрання акціонерів вибирає директорат у складі 12 членів. Із членів директорату обирається виконавчий президент терміном на б років. Поряд із директоратом діє Виконавчий комітет, що призначається директоратом у складі б членів, яких висувають акціонери; цей комітет очолює президент. Завданням цього органу є схвалення фінансових операцій на обмежену суму, яку встановлює директорат.

З 1996 року в АКР діє Аудиторський комітет у складі 4 осіб: виконавчого президента, президента Виконавчого комітету та двох членів директорату, що обираються на дворічний термін. Функціями Аудиторського комітету є вибір зовнішніх аудиторів, укладення з ними договору та перевірка річних звітів про фінансовий стан банку, які готують аудитори.

В АКР зараз діють чотири головні управління, що відображають основні напрямки діяльності цієї організації. Головне управління Банку розвитку здійснює операції з центральними та місцевими урядами, автономними урядовими інститутами та компаніями державного сектора. Головне управління Корпоративного банку регулює фінансування підприємств приватного сектора. Головне управління фінансових інститутів займається розподілом кредитних ресурсів корпорації через фінансових посередників, що діють у країнах-членах банку. Функція Головного управління фінансів – залучення грошових засобів на міжнародних ринках та управління ними.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Міжнародні організації – Кучик О. С – 3.2.2.3. Спеціальні інституції спільноти