Міжнародні організації – Кучик О. С – 2.2.3.2.1. Економічна діяльність ОІК

2.2.3.2.1. Економічна діяльність ОІК

Конференція підтвердила важливість зміцнення економічної та торговельної співпраці між країнами-членами з метою підвищення ефективності їхньої економічної діяльності та прискорення впровадження “Плану дій щодо зміцнення економічного та торгівельного співробітництва між державами ОІК” у рамках роботи Постійного комітету з економічної та комерційної співпраці (СОМСЕС).

Конференція висловила переконання, що високі досягнення в економічному та торгівельному співробітництві між країнами-членами призведуть до створення необхідної основи для поступового розвитку в напрямку зміцнення економічної інтеграції, яка має своєю кінцевою метою створення Ісламського спільного ринку. В цьому плані Конференція зазначила, що створення Ісламського спільного ринку є довготривалим процесом” який включає такі етапи, як порівняльна оцінка переваг країн-членів, вибір пріоритетних сфер співпраці, створення умов для вільного доступу до ринку, визначення політичної компетенції і створення Ісламської зони вільної торгівлі. Як зазначено в резолюції 36/29-Е від 27 червня 2002 року, економічна співпраця у формуванні спільних ринків між окремими країнами-членами є важливим кроком на шляху до створення зони вільної торгівлі між всіма державами-учасницями ОІК, яка стане основою для Ісламського спільного ринку. Саме формування регіональних і субрегіональних економічних груп є необхідною умовою для створення зони вільної торгівлі та Ісламського спільного ринку. Для вивчення шляхів і методів реалізації цієї мети в Тегерані (Іран) з 27 по 28 вересня 2000 року проводився “Міжнародний семінар по дослідженню шляхів і методів створення Ісламського спільного ринку”.

27 червня 2002 року Конференція прийняла резолюцію 4 29-Е, в якій закликала країни-учасниці активізувати торгівельний обмін і усунути всі перешкоди, які гальмують цей процес.

Конференція “закликала до зміцнення економічної та політичної співпраці між країнами-членами з метою уникнення в подальшому непорозумінь на міжнародному рівні, особливо в фінансовій та інвестиційній галузях, в торгівлі технологіями тощо” [10, с. 89].

Конференція закликала країн-членів пришвидшити створення регіональних економічних груп та розпочати реалізацію існуючих програм щодо пожвавлення економік держав-учасниць.

З цією метою укладено такі угоди, як Загальна угода з питань економічної, технологічної та комерційної співпраці, Договір про заохочення, захист та гарантію інвестицій, Договір про створення торгівельної системи країн-членів ОІК, крім цього був підписаний ще статут Інституту з питань стандартизації.

Для Конференції пріоритетним є розвиток малого бізнесу. З цього питання вона 27 червня 2002 року прийняла резолюцію 30/29-Е, в якій підкреслила важливість збільшення участі приватного сектора в економічній співпраці між країнами-учасниця-ми; висловила необхідність негайного впровадження “Плану дій по зміцненню економічної і торгівельної співпраці між країнами-членами ОІК”. Присвячена цьому питанню Міністерством економіки і торгівлі ОАЕ, Торговою палатою Абу-Дабі та Ісламським банком розвитку з 21 по 22 травня 2000 року була проведена міжнародна конференція “Зміцнення малого і середнього бізнесу на порозі до глобалізації та лібералізації”.

Конференція звернулась з проханням до Генерального секретаря ОІК надати всі необхідні директиви відповідним інститутам ОІК, щоб “завершити вивчення питання розвитку шляхів створення Ісламського об’єднання фінансових ринків та розвитку інструментів фінансової політики країн-членів” [9, с. 78].


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)

Міжнародні організації – Кучик О. С – 2.2.3.2.1. Економічна діяльність ОІК