Логістика – Тридід О. М. – ПЕРЕДМОВА

У сучасних умовах господарювання перед підприємствами постає завдання сталого економічного зростання, яке може бути вирішене лише за умови компетентного управління потоковими процесами.

Запорукою успішної організації логістичної діяльності підприємства є обізнаність його керівників та спеціалістів із теоретичними основами, концепціями логістики, етапами її розвитку, логістичними системами, їх видами та характеристиками, методами моделювання логістичних систем, логістичних каналів та логістичних ланцюгів, інформаційними системами у логістиці, видами логістичних інформаційних систем та принципами їх створення.

У зв’язку з цим зростають вимоги, пропоновані до рівня підготовки майбутніх економістів.

Навчальний посібник розраховано як на аудиторну, так і на самостійну роботу. Він включає матеріал із 15 розділів та збірник найвідоміших у вітчизняних та зарубіжних джерелах ситуаційних задач: “Логістика у ринковій економіці”, “Класифікація форм логістичних утворень”, “Характеристика основних елементів логістики”, “Технологічні процеси та управління матеріальними потоками”, “Фактори формування логістичних систем”, “Управління матеріальними потоками в логістичних системах”, “Заготівельна логістика”, “Сутність розподільчої логістики”, “Внутрішньовиробнича логістика”, “Логістика посередництва”, “Логістика складування”, “Транспортна логістика”, “Транспортно-експедиційні логістичні послуги”, “Глобалізація процесів логістики”, “Міжнародна логістика”.

Після лекційного матеріалу до кожної теми подається навчальний тренінг, до якого входять перелік основних термінів, вивчення яких є необхідною умовою для розуміння та якісного засвоєння матеріалу, плани практичних і семінарських завдань, практичні завдання, ділові ігри та ситуаційні вправи для аудиторної роботи та завдання для самостійної роботи. Для полегшення виконання практичних завдань кожна тема супроводжується короткими методичними рекомендаціями.

Для більш поглибленого засвоєння студентами теоретичного матеріалу та отримання практичних навичок завдання для самостійної роботи розподілені за видами:

1) “Тестові завдання” – з декількох запропонованих варіантів необхідно вибрати правильну відповідь на питання;

2) “Вписування пропущених слів” – передбачає перевірку знань та логічного мислення студентів на предмет володіння термінологічним апаратом та теоретичними аспектами організації логістичної діяльності;

3) “Визначення термінів” – для кожного з наведених теоретичних положень необхідно обрати відповідний термін;

4) “Правильні/неправильні твердження” – передбачає оцінку правильності пропонованих тверджень;

5) “Питання для самоконтролю” – цей вид завдань призначений для контролю теоретичної підготовки студентів;

6) “Кросворд” – призначений для узагальнення знань із відповідної теми.

Запропонована система завдань ставить за мету з’ясувати глибину засвоєння логістичної науки, досить швидко й об’єктивно оцінити отримані знання. Процес розв’язання тестів і завдань покликаний навчити вільного оперування термінами та поняттями, сприяти розвитку логічного мислення, ефективному пошуку нестандартних варіантів вирішення поставлених проблем.

Навчальний посібник призначений як для викладачів, так і студентів ВНЗ і сприятиме самостійній перевірці засвоєного навчального матеріалу, спілкуванню з викладачем, націлюючи на відповіді з конкретних запитань.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Логістика – Тридід О. М. – ПЕРЕДМОВА