Інформаційні технології та технічні засоби навчання – Буйницька О. П. – 4.4. Технологія мультимедіа. Засоби мультимедійних технологій

У растровому редакторі Paint матеріали подаються у формі різних графічних об’єктів, які перестають існувати як самостійні елементи після закінчення створення. Це є основною особливістю растрових графічних об’єктів, що вимагає від користувача ретельного моделювання і планування об’єкта.

Розглянемо деякі можливості Paint на прикладі створення засобу подання певних матеріалів з використанням робочого столу Windows.

Для цього належить зробити копію робочого столу (клавіша Print Screen) і активізувати вікно редактора Paint (команди Пуск – Програми – Стандартні – Paint).

Далі, завантажити в редактор Paint зображення робочого столу з буфера обміну за допомогою команди Правка – Вставити (Рис. 4.16). Для переміщення будь-якого об’єкта чи групи об’єктів у вікні Paint треба їх виділити за допомоги інструмента Виділення і перетягнути мишею. Білий прямокутник, що залишився після переміщення, можна залити основним кольором вікна (вирівняти фон).

Інформаційні технології та технічні засоби навчання   Буйницька О. П.   4.4. Технологія мультимедіа. Засоби мультимедійних технологій

Для цього у вікні Paint потрібно обрати інструмент Вибір кольору (Піпетка), встановити його у будь-якому місці вікна і натиснути на ліву кнопку миші. Колір фону стає основним. Далі – вибрати інструмент Заливка і натиснути ліву кнопку миші в полі білого прямокутника.

Скориставшись інструментами Еліпс, Гумка, палітрою кольорів та панеллю атрибутів тексту, можна створити засіб подання інформації у редакторі Paint певного виду.

У векторному графічному редакторі, що входить до складу Microsoft Word, інформація подається у формі різних графічних об’єктів, які після створення продовжують зберігати свою індивідуальність, їх можна масштабувати, переміщати по малюнку, змінювати, редагувати і т. ін. Це є основною відмінною особливістю порівняно з растровим редактором.

Як приклад, створимо у векторному редакторі блок-схему лінійного алгоритму.

Скориставшись послугою Вставлення – Фігури – Блок-схема обираємо графічні фігури, які відповідають елементам лінійного алгоритму: початок, процес, кінець. Намалювавши ці елементи, розміщуємо їх відповідним чином і з’єднуємо стрілочками.

З контекстних меню кожного з елементів блок-схеми обрати пункт Додати текст (Рис. 4.17) і ввести відповідні тексти. Після чого згрупувати усі елементи в один об’єкт, послідовно виділивши їх при натиснутій клавіші Shift. В результаті створено єдиний графічний об’єкт, який можна засобами панелі інструментів змінювати, повертати тощо.

Інформаційні технології та технічні засоби навчання   Буйницька О. П.   4.4. Технологія мультимедіа. Засоби мультимедійних технологій

4.4. Технологія мультимедіа. Засоби мультимедійних технологій

Традиційними формами подання даних, відомостей в комп’ютері вважається текстова і графічна.

Мультимедійна технологія – це технологія, яка дозволяє за допомогою комп’ютера інтегрувати, обробляти і водночас відтворювати різноманітні типи сигналів, різні середовища, засоби і способи обміну даними, відомостями.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Інформаційні технології та технічні засоби навчання – Буйницька О. П. – 4.4. Технологія мультимедіа. Засоби мультимедійних технологій