Інформаційна безпека України в умовах євроінтеграції – Ліпкан В. А. – Переписування історії

Ефективний прийом емоційного впливу на електорат і психологічного тиску на владу. Підбирається група добре оплачуваних молодих людей з міцним здоров’ям, які нічим не ризикують, організовують “курс лікувального голодування” в публічному місці. Навкруги цього ЗМІ піднімають неймовірний галас. Постійно звучать звинувачення в жорстокості режиму, організації або конкретної особи. Проти цього прийому встояти дуже складно (за умови, що він проводиться професійного), оскільки влада у будь-якому випадку вимушена реагувати на вимоги, що висуваються “борцями”.

Переписування історії

Метод ефективний в тривалій перспективі, коли вимагається поступово сформувати потрібний світогляд цілому суспільству, вчинити над ним програму маніпуляції і прибрати здоровий глузд декількох поколінь. Для цього треба в першу чергу зруйнувати історичну пам’ять.

Сучасні технології маніпуляції свідомістю здатні зруйнувати в людині знання, отримане від реального історичного досвіду, замінити його штучно сконструйованим знанням. Соціально-сформована картина історичної дійсності передається окремим індивідам за допомогою книг, лекцій, радіо і преси, театральних вистав, кінофільмів тощо.

Особливо ефективний кінематограф. Усі бачили американські бойовики “Рембо” і “Рембо – 2”, тому знають, що Америка, ганебно програвши війну у В’єтнамі, з успіхом виграла її на кіноекранах. Подібних фільмів Захід провів тисячі – і наповнив ними весь світ.

Ще однією популярною темою є переписування історії Другої світової війни. Подивившись американські блокбастери, ви, нарешті, зрозумієте, що хребет нацизму був зламаний не в Сталінграді та під Курськом, а під час порятунку з полону американського рядового Райана. А в суперфільмах “Сталінград” (1994) і “Ворог біля воріт” (2001) ви побачите, як шляхетні та цивілізовані німці мужньо б’ються проти російських дикунів і, загалом, виходять у Сталінграді переможцями. Причому німці, виявляється, були всі як на підбір антифашисти, “просто вони чесно виконували свій військовий обов’язок”.

Успіхи західної пропаганди на цьому терені значні. Як зазначає у свій статті В. Чмельов, На питання, хто вперше створив атомну електростанцію, атомний криголам, штучний супутник Землі, наймогутнішу ракету-носій, кораблі на підводних крилах і повітряній подушці, вивів людину в космос, отримав вирішальну перемогу в Другій світовій війні, значна частина російської (!) молоді називає… Сполучені Штати Америки. Список таких псевдодосягнень Заходу можна продовжувати до безкінечності. В цей же час, деякі свої дійсні досягнення на Заході чомусь не афішують. Наприклад, пріоритет винаходу атомної бомби, а потім її випробування на мирних жителях Хіросіми та Нагасакі. (До речі, сьогодні ЗО % молодих японців щиро вважають, що ці міста і їх населення винищили росіяни, скинувши атомні бомби, а американці самовіддано рятували потерпілих).

Підміна змісту

Підміна – це один із варіантів горезвісних “подвійних стандартів”. Полягає у використовуванні сприятливих визначень для позначення несприятливих дій (або навпаки). Основною метою застосування способу є створення сприятливого іміджу насильницьких дій. Так, погроми називаються “демонстраціями протесту”, бандитські формування “борцями за свободу”, найманці – добровольцями. Коли наші спецслужби ізолюють державних злочинців – це політичне репресії. Психологічний шок

Сьогодні ЗМІ вводять видовище смерті в кожний будинок і у величезних кількостях. Ми постійно бачимо зображення убитих людей крупним планом – так, що їх не можуть не впізнати їх близькі. Ми дивимося на напівобгорілі трупи жертв катастроф і терактів. Це робиться для того, щоб під прикриттям шоку впровадити чисто політичні ідеї. Психологічний шок звичайно знімає всі психологічні захисти і пропагандистська абракадабра без перешкод но проникає в наш мозок. Так, дослідження показали, що відеоряд, що показує, наприклад, наслідки війни, має напсильнішу дію на підсвідомість і формує громадську думку проти сторони, що вчинила акт руйнування незалежно від того, мім справедливою мета самої війни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)

Інформаційна безпека України в умовах євроінтеграції – Ліпкан В. А. – Переписування історії