Економіка розвитку – Царенко О. М. – Операційна система Windows NT

Операційні системи Windows NT і Windows 95 мають, безсумнівно, безліч спільних властивостей, завдяки яким їх можна вважати ефективними операційними системами для обчислювальних комплексів масштабу підприємства. До цих спільних властивостей можна віднести:

Однаковий інтерфейс користувача;

Наявність стандартних програм (Internet Explorer, електронна пошта та ін.);

Однакова системна політика і т. д.

Але разом з тим є й дуже істотні відмінності, які непомітні при поверховому розгляді даних систем.

Основними властивостями операційної системи Windows Workstation 4.0 є:

Витісняюча багатозадачність абсолютно для всіх додатків, що виконуються;

Реальна багатозадачність на багатопроцесорних системах;

Підтримка профілів обладнання – списку конфігурацій обладнання для різних застосувань персонального комп’ютера;

Розвинена система безпеки – захист файлів, папок, принтерів та інших ресурсів при їх локальному використанні. Для доступу до ресурсів комп’ютера через локальну обчислювальну мережу користувачам необхідно пройти процес відповідної ідентифікації;

Стабільність – кожний додаток працює в окремому ізольованому адресному просторі пам’яті. Несправності одного програмного додатку не можуть вплинути на роботу інших додатків або самої операційної системи.

Вимоги, що пред’являє Windows NT Workstation 4.0 до обладнання:

Мікропроцесор не нижче за Intel 80486DX (рекомендується Pentium і вище) або DEC Alpha;

12 Мбайт оперативної пам’яті (рекомендується 32 Мбайта);

Не менше за 120 Мбайт вільного простору на жорсткому магнітному диску для встановлення і нормального функціонування операційної системи.

Перші версії операційних систем Windows NT називалися Windows NT 3.1 і Windows NT Advanced Server. Дані операційні системи були першими реалізаціями подібних систем, випущеними фірмою Microsoft. Попри очевидну новизну та прогресивність, вони мали на той період, мабуть, один головний недолік – надзвичайно високі для того часу вимоги до обладнання. Для нормальної роботи цих систем був потрібен мікропроцесор не нижче за Intel 80386DX і 12 Мбайт оперативної пам’яті. Але навіть така, здавалося б фантастична, конфігурація обладнання не забезпечувала стійкої і прийнятної за швидкістю роботи даних операційних систем. Тому навіть з виходом у світ більш довершених версій Windows NT Workstation 3.5 і Windows NT Server 3.5 ці операційні системи не змогли скласти гідної конкуренції своїм головним опонентам – OS/2 Warp 3.0 і Windows 95.

Визначальним моментом, що кардинальним чином вплинув на зростання популярності Windows NT, стало падіння цін на апаратні засоби, зокрема на мікросхеми пам’яті.

З виходом нової версії Windows NT 4.0 операційні системи сімейства Windows NT стали чи не найголовнішим претендентом на роль основної операційної системи для настільних обчислювальних систем. На додачу до цього система Windows NT Server 4.0, маючи всі можливості робочої станції, є насамперед платформою для організації систем на базі технології “клієнт-сервер”. Вона оптимізована для роботи як файловий сервер і забезпечує основу для служб мережного доступу до файлів і принтерів. Для даної операційної системи спеціально створений серверний пакет Microsoft BackOffice, який містить цілий ряд служб для організації роботи в локальній обчислювальній мережі: Microsoft Windows NT Server, Microsoft SQLServer, Microsoft System Manager Server, Microsoft SNA Server, Microsoft Exchange Server. Наступна версія Windows NT – Windows NT 5.0 буде мати, подібно до системи Windows 98, тісну інтеграцію з мережею Internet,


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Економіка розвитку – Царенко О. М. – Операційна система Windows NT