Економічний аналіз – Мних Є. В. – ПЕРЕДМОВА

Вирішення сучасних проблем розвитку України справедливо пов’язують з переходом до соціально орієнтованої ринкової економіки. Саме ринок створює найбільш сприятливі умови для суспільного прогресу і альтернативи йому немає. Головним завданням економічної науки є пошук шляхів прискореного переходу на ринкові засади господарювання з мінімальними втратами та конфліктами, створення організаційно-економічного механізму перехідного періоду, який дасть змогу успішно вирішувати весь комплекс проблем регульованого підприємництва, конкуренції, ризику, ділової інтеграції тощо. Однак виникають ускладнення у зв’язку з тим, що у світі немає історичних аналогів такого переходу, схожих стартових умов виходу з адміністративно-командної системи, яку успадкувала Україна. Через дефіцит і спотворення економічних знань та ідей, атрофію ринкового мислення складно визначити єдино правильний шлях переходу до ринкової економіки, обгрунтувати всі аспекти нового економічного мислення.

Нова система економічних знань грунтується на глибокому аналізі цих процесів. Аналіз як спосіб проникнення у сутність явищ та процесів повинен трансформуватися від системної характеристики економічних явищ і процесів в активний важіль обгрунтування моделей розвитку макро – і мікроекономічних систем, від методу оцінки – в елемент активного управління господарськими процесами. Це визначає управлінську спрямованість всіх працівників апарату управління, органічне введення в усі функції управлінської діяльності аналітичних досліджень на різних ієрархічних рівнях.

Прийняття управлінських рішень у будь-якій сфері діяльності суб’єктів господарювання передбачає грунтовний аналіз виробничо-господарських, фінансових, соціально-політичних явищ та процесів, причин та можливостей їх зміни для вибору найбільш ефективних важелів адаптації та цільової трансформації. Здійснення аналітичних досліджень ускладнюється в умовах нестабільності ринкових параметрів підприємництва, державного регулювання та ділового партнерства, зниження корельованості причинно-наслідкових зв’язків, необхідності швидкого реагування на зміни зовнішнього та внутрішнього економічного середовища. Першочерговими стають завдання стратегічного вибору на багатокритеріальній основі, оцінки конкурентних позицій, пошуку механізмів стимулювання та мотивації, визначення ризику ділової співпраці тощо.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Економічний аналіз – Мних Є. В. – ПЕРЕДМОВА