Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання – Попович П. Я. – ПЕРЕДМОВА

Сучасний етап розвитку економіки України вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання та управління виробництвом, ініціативи і виконавчої дисципліни на кожному робочому місці, під час кожної функціональної операції.

З метою реалізації цих завдань особлива роль належить блоку аналітичних дисциплін, зокрема, “Економічний аналіз”, “Фінансовий аналіз”, “Операційний аналіз”, зміст яких висвітлюється в підручнику. За їх допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку підприємства, обгрунтовуються внутрішньовиробничі плани й управлінські рішення, здійснюється контроль за виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва, оцінюються результати діяльності підприємства, його структурних підрозділів, окремих виробничих чи технологічних операцій.

Важливість проведення економічного аналізу полягає в тому, що завдяки йому можна визначити фінансові можливості загалом і можливості використання фінансових, матеріальних і трудових ресурсів з якомога більшою ефективністю на рівні корпорацій, підприємств та інших суб’єктів господарювання.

У підручнику автором запропонована методика організації та проведення операційного аналізу. Дотепер фахівці, здійснюючи аналітичні дослідження, у своїх роботах переважно зосереджувались на проведенні ретроспективного аналізу. Рідко пропонувалась методика аналізу діяльності окремих структурно відокремлених суб’єктів на рівні цехів, дільниць, робочих місць, окремих операцій.

Виробничі технологічні операції – це основа основ будь-якого виробничого чи обслуговуючого підприємства, і якщо операційна функція виконуватиметься неефективно, то й підприємство загалом не зможе досягти успіху, тому знання та розуміння впливу основних чинників на операційний процес дасть змогу керівництву працювати більш ефективно. Об’єктом аналізу, на наше глибоке переконання, мають стати виробнича, технологічна, проектна та інші операції.

З метою прийняття науково обгрунтованих управлінських рішень сучасним керівникам необхідно знати, які затрати, найімовірніше, зміняться зі зміною рівнів економічної активності, а які залишаться незмінними. У багатьох випадках отримання такої інформації є непростою справою, оскільки спрогнозувати витрати абсолютно точно переважно неможливо проте можна визначити функцію витрат.

Ефективність здійснення операційного аналізу для прийняття управлінських рішень визначається тим, що він об’єднує маркетингові дослідження, облік витрат, фінансовий аналіз і внутрішньовиробниче планування.

Практична значущість цього підручника визначається постановкою і вирішенням актуальних проблем, функціонуванням суб’єктів господарювання, узагальненням світового і вітчизняного досвіду діяльності підприємницьких структур, запропонованими науковими підходами до оцінки і прийняття управлінських рішень. У книзі обгрунтовано перспективи розвитку підприємств, доцільність іноземних інвестицій для прискорення впровадження реформ. Підручник може бути корисним не лише для викладачів, аспірантів і студентів, а й для практичних працівників економічних служб підприємств, інвестиційних та консалтингових фірм, фінансових управлінь, податкових органів тощо.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання – Попович П. Я. – ПЕРЕДМОВА