Економічна безпека підприємств, організацій та установ – Ортинський В. Л. – 1. Стратегія грунтовних рішень

Визначає глобальну мету і напрям розвитку організацій на 10-15 років. Топ-менеджери, що мислять стратегічно, здатні передбачати зміни зовнішніх умов і своєчасно переорієнтовувати використання своїх ресурсів.

Стратегічному мисленню керівників сприяє використання синергізму і правильне визначення життєвого циклу організації. У реалізації цього виду стратегічного менеджменту беруть участь і працівники служби безпеки. Збереження виробничих і комерційних таємниць, маркетингова розвідка на ринках, профілактична й контррозвідувальна робота в конкурентному середовищі, пошук нових рішень і розроблення програм надійного захисту об’єктів компанії – все це спрямоване на пошук нових підходів в ухваленні обгрунтованих рішень щодо діяльності як компанії, так і служби безпеки.

2. Стратегія ризику

Життєво необхідна підприємствам для швидкого економічного зростання. Згідно з економічним законом Боема, існуючі засоби виробництва забезпечують якнайкращі результати підприємницької діяльності за рахунок великого ризику. Реалізація стратегії ризику доступна топ-менеджерам з високим рівнем управлінської культури, оскільки вимагає відповіді на запитання “Яким має бути бізнес у майбутньому?”. Кращі світові фірми завжди мають у своєму штаті експертів, які визначають, коли треба припинити вкладання коштів у будь-яке ризиковане підприємство. Давня мудрість проголошує: “Якщо ви програєте тигрові в перетягуванні каната, віддайте йому мотузок, поки він не дістався до ваших рук. Адже ви завжди зможете дістати інший мотузок”.

Ризик у стратегічному менеджменті безпеки – особлива категорія. Особливість діяльності персоналу служби безпеки полягає в тому, що вона завжди пов’язана з ризиком, але цей ризик професійний і до нього фахівці підготовлені. Нерідко вони сприймають його усвідомлено. Інша справа – зняти своєчасно ризикову ситуацію в діяльності компанії. Тут важливу роль відіграє систематичне забезпечення надійного захисту від можливих небезпек, глибокий прогноз і організація своєчасної підготовки до таких ситуацій і фактів загроз. Саме ця робота і характеризує професіоналізм менеджера безпеки та інших фахівців служби безпеки.

3. Стратегія нових ідей і нововведень

Основною цінністю кожного бізнесмена і зокрема фахівця у галузі безпеки є не гроші і товари, устаткування або будівлі, а нові ідеї. Кожний менеджер, який реалізує стратегію ідей менеджменту, має володіти основами творчого мислення. По-перше, потрібно ставити під сумнів статус-кво і відкидати загальноприйняте. По-друге, слід визначати схожість з іншими ідеями, застосовними до проблеми, над якою працює менеджер, і використовувати новий погляд на добре відоме. По-третє, треба приділяти пильну увагу своїм передчуттям, які зазвичай є фактами, що скупчилися у підсвідомості. І по-четверте, не можна намагатися обдумувати ідеї й оцінювати їх одночасно: треба спочатку обдумати, потім оцінити, інакше можна зруйнувати кращу ідею. Крім того, менеджер, який успішно реалізує стратегію ідей, повинен:

O проводити внутрішню підготовку всіх працівників;

O використовувати методи “номінальної групи” і “мозкового штурму” для генерування ідей;

O використовувати ідеї працівників, безпосередньо пов’язаних з тим чи іншим видом роботи, для розвитку підприємства;

O виявляти терпимість до невдач;

O створювати вільну, неформальну робочу атмосферу; платити власникові патенту відрахування від нововведення;

O заохочувати внутрішньофірмову конкуренцію між групами для розвитку новаторства;

O підтримувати фанатиків, прихильників стратегічних цілей;

O навчити кожного працівника основ творчого мислення;

O проводити групові інноваційні пошуки, створюючи проектні структури, творчі команди однодумців і новаторів організації.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Економічна безпека підприємств, організацій та установ – Ортинський В. Л. – 1. Стратегія грунтовних рішень