Державний фінансовий контроль – Гуцаленко Л. В. – 5.1. Планування контрольно-ревізійної роботи в системі державної контрольно-ревізійної служби України

5.1. Планування контрольно-ревізійної роботи в системі державної контрольно-ревізійної служби України.

5.2. Організація і проведення ревізій.

5.3. Участь працівників ДКРС у проведенні інвентаризації активів підприємства під час ревізії (перевірки).

5.4. Інформаційне забезпечення контрольно-ревізійного процесу.

5.5. Особливості організації та проведення ревізії за зверненнями правоохоронних органів.

5.6. Облік і звітність з контрольно-ревізійної роботи.

5.1. Планування контрольно-ревізійної роботи в системі державної контрольно-ревізійної служби України

Планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби здійснюється відповідно до Положення про планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби (далі – Положення), яке розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 № 955 “Про затвердження Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби” та відповідно до Стандарту державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна-2, затвердженого наказом ГоловКРУ від 09.08.2002 № 168 (зареєстрований Міністерством юстиції 17.09.2002, реєстраційний № 756/7044).

Процес планування контрольно-ревізійної роботи органами ДКРС включає підготовку Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС (далі – План основних напрямів), планів контрольно-ревізійної роботи Головного контрольно-ревізійного управління Україні (далі – ГоловКРУ), планів контрольно-ревізійної роботи апаратів контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі – КРУ) та планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів (далі – КРВ).

Плани контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, регіональних апаратів КРУ і територіальних КРВ та додатки до них складаються і зберігаються на паперових та електронних носіях у форматі MS Excel.

План основних напрямів включає перелік тем аудитів та/або ревізій (перевірок) з питань виконання державних (бюджетних) програм, використання бюджетних коштів, збереження державного майна у визначених галузях, сферах економічної діяльності та регіонах і ревізій (перевірок) фінансово-господарської діяльності окремих підприємств, установ і організацій, перевірок стану контрольно-ревізійної роботи у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади (далі – контрольні заходи), а також терміни інформування Кабінету Міністрів України про їх результати. До кожної теми, визначеної в Плані основних напрямів, формується перелік підприємств, установ та організацій (далі – об’єкти контролю), на яких передбачається здійснити контрольні заходи.

Підставами для включення контрольних заходів до Плану основних напрямів є:

O Доручення Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Міністра фінансів, які можливо виконати у плановому порядку.

O Постанови прокурора або слідчого, звернення, відповідно до законодавства, правоохоронних органів, юридичних осіб і громадян про проведення контрольних заходів, які можливо виконати у плановому порядку.

O Прийняті ГоловКРУ до виконання пропозиції Рахункової палати, Міністерства фінансів, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, Державної податкової адміністрації, Державного казначейства, правоохоронних органів.

O Пропозиції управлінь ГоловКРУ, подані за власною ініціативою та з урахуванням пропозицій КРУ, виходячи з таких критеріїв:

O економічної та соціальної важливості питань, при обов’язковому врахуванні програм і планів дій Кабінету Міністрів України на відповідний період;

O обсягів фінансових потоків, інших державних ресурсів, що спрямовувались на реалізацію бюджетних програм, утримання органів управління тощо;

O публічної інформації про факти порушень і зловживань у фінансовій сфері та неефективного управління державними ресурсами;

O ризиків фінансових порушень, у тому числі внаслідок відсутності (низького рівня) внутрішнього фінансового контролю, правової неврегульованості економічної діяльності тощо;

O іншої інформації, яка обгрунтовує підстави для проведення контрольних заходів.

Затверджений Кабінетом Міністрів України План основних напрямів є основою для формування інших планів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)

Державний фінансовий контроль – Гуцаленко Л. В. – 5.1. Планування контрольно-ревізійної роботи в системі державної контрольно-ревізійної служби України