Бюджетний менеджмент – Клець Л. Є. – Операції відкриття асигнувань зі спеціального фонду Державного бюджету

1. Державне казначейство України:

– на основі балансу ресурсів та бюджетних призначень складає пропозицію про виділення бюджетних асигнувань загальною сумою в розрізі головних розпорядників;

– затверджені асигнування обліковує в розрізі головних розпорядників на рахунках позабалансового обліку в автоматичному режимі;

– на підставі затверджених пропозицій готує розпорядження про відкриття асигнувань, тобто про зарахування їх на рахунки головних розпорядників;

– суму відкритих асигнувань зараховує на відповідні рахунки головних розпорядників з наданням виписки з цього рахунка.

2. Головні розпорядники наступного дня після одержання виписки:

– розподіляють відкриті асигнування і подають відповідному структурному підрозділу Державного казначейства України розподіли за кодами програмної і економічної класифікації видатків та за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів;

– розподіли складаються у 2 примірниках, підписується керівником та головним бухгалтером установи.

3. Державне казначейство України, одержавши розподіл відкритих асигнувань:

А) Перевіряє його в автоматичному режимі:

– на відповідність зазначених бюджетних асигнувань залишкам на рахунках розпорядників даної мережі;

– на відповідність напряму цільового спрямування асигнувань, розподілу показників зведених кошторисів, зведених планів асигнувань загального фонду.

Один примірник розподілу залишається в Державному казначействі України, а другий – передається головному розпорядникові. Дані розподілів відображаються на відповідних рахунках, відкритих за рахунками позабалансового обліку.

Б) Групує перевірені розподіли за територіями і складає реєстри на відкриття бюджетних асигнувань відповідним територіям. Реєстри передаються управлінням Державного казначейства.

Суми переданих асигнувань відображаються на відповідних рахунках управлінського обліку та є аналітичною базою даних Державного казначейства України.

На підставі цих даних складається зведений реєстр асигнувань загального фонду Державного бюджету (у розрізі обласних управлінь).

4. У суми асигнувань вносяться зміни в наступних випадках:

А) на підставі довідки про зміни пропозицій асигнувань;

Б) при ухваленні рішення головним розпорядником перерозподілити невикористані кошти;

В) при помилковому здійсненні операції головним розпорядником.

У двох останніх випадках зміни асигнувань:

– головний розпорядник надає Державному казначейству України скорегований розподіл асигнувань з обгрунтуванням його необхідності;

– Державне казначейство України приймає рішення про можливість коригування сум відкритих асигнувань, готує зведений реєстр і передає їх в управління Державного казначейства для виконання.

Управління Державного казначейства:

– відображає суми зміни на рахунках позабалансового обліку;

– передає виписки головним розпорядникам про відкриття асигнувань.

Операції відкриття асигнувань зі спеціального фонду Державного бюджету

1. Державне казначейство на основі інформації про надходження коштів на відповідні рахунки та помісячного розпису спеціального фонду Державного бюджету готує:

А) розпорядження про відкриття асигнувань в розрізі головних розпорядників;

Б) розпорядження на перерахування коштів спеціального фонду.

Суми відкритих асигнувань обліковуються на рахунках позабалансового обліку.

2. Головні розпорядники, отримавши від казначейства виписку щодо відкритих асигнувань, готують і передають до казначейства розподіли відкритих асигнувань за кодами програмної та економічної класифікації видатків та за територіями у розрізі розпорядників нижчого рівня і одержувачів бюджетних коштів.

3. Державне казначейство складає реєстри про суми відкритих асигнувань і передає їх управлінням. Суми переданих асигнувань відображаються на рахунках управлінського обліку.

Усі інші операції проводяться в порядку відкриття асигнувань із загального фонду Державного бюджету.

Кошти спеціального фонду використовуються для цільових асигнувань. Залишки коштів на рахунках спеціального фонду наприкінці бюджетного року використовуються для здійснення видатків у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення.

Ці невикористані відкриті асигнування списуються на рахунки головних розпорядників. Інформація протягом трьох днів доводиться до головних розпорядників з метою врахування цих коштів при формуванні показників бюджету на наступний рік.

Здійснення видатків розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів Може здійснюватися двома шляхами:

1 – безготівковим проведенням платежів суб’єктам, які виконали роботи або послуги розпорядникам або одержувачам бюджетних коштів;

2 – виплатою готівки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)

Бюджетний менеджмент – Клець Л. Є. – Операції відкриття асигнувань зі спеціального фонду Державного бюджету